Pohled na biatlonová čísla před MS: Titul ve sněhové vánici, finská žeň i Oslo bez medaile

Sport Sport
7. 2. 2017 17:00
Nahlédněte s námi do světa statistik před biatlonovým MS. Který šampionát byl pro český tým nejúspěšnější či jak se daří tuzemským závodníkům v Hochfilzenu?
MS v biatlonu 2015, vítězný český tým
MS v biatlonu 2015, vítězný český tým | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

I když se biatlon po svém boomu stal na olympijské půdě nejúspěšnějším českým zimním sportem současnosti, na světovém šampionátu zatím "cinkla" jen čtyři zlata.

O to historicky první se v roce 1993 v bulharském Borovci postarala štafeta Jana Kulhavá, Jiřina Adamíčková, Iveta Knížková a Eva Háková. O deset let později vyhrála Kateřina Holubcová v Chanty-Mansijsku vytrvalostní závod na 15 km. Na nejdelší distanci triumfoval mezi muži i Roman Dostál, bylo to na dvacítce v Hochfilzenu 2005. 

Zatím poslední zlato má v imaginárním křestním listě šampionát 2015 v Kontiolahti a postarali se o něj Veronika Vítková, Gabriela Koukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec ve smíšené štafetě.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy