První závod, první medaile. Famózní Češi hned na úvod šampionátu umlčeli skeptiky

První závod, první medaile. Famózní Češi hned na úvod šampionátu umlčeli skeptiky
Čtveřice Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář v průběhu závodu jen dvakrát dobíjela a nestačila pouze na Norsko a Itálii.
Michal Krčmář se, podobně jako ostatní členové štafety, ocitl při oslavách ve vzduchu,
Ondřej Moravec získal ve smíšené štafetě už čtvrtou "velkou" medaili, ke třem z MS přidal také jednu olympijskou.
Česká republika na mistrovství světa získala v této disciplíně třetí medaili po bronzu z roku 2013 a pět let starém titulu z Kontiolahti, navíc má olympijské stříbro ze Soči 2014.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Reuters Sport, (C) Český biatlon, Petr Slavík, Reuters
Aktualizováno 13. 2. 2020 18:05
Prohlédněte si fotografie ze závodu smíšených štafet na MS v biatlonu, který v italské Anterselvě přinesl českému kvartetu nečekaný bronz.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy