Moravec si polepšil o dvaadvacet míst a skončil dvaadvacátý, Šlesingra zradila poslední položka

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 12. 2017 16:38
O nejlepší výsledek českých biatlonistů v individuálním závodě nové sezony Světového poháru se postaral ve stíhačce Ondřej Moravec. Ze 44. místa se probil až na 22. pozici. Michal Šlesingr dlouho pomýšlel na umístění mezi nejlepší dvacítkou, jenže na poslední položce dokonce třikrát chyboval.
Ondřej Moravec po stíhačce v Östersundu
Ondřej Moravec po stíhačce v Östersundu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Obhájce triumfu ve Světovém poháru Martin Fourcade poprvé v této sezoně vyhrál. Nejlepší biatlonista posledních šesti let dnes s převahou ovládl stíhací závod v Östersundu. S odstupem 40 sekund za ním přijeli do cíle Slovinec Jakov Fak a další Francouz Quentin Fillon Maillet.

Z českých reprezentantů se nejlépe vedlo Ondřeji Moravcovi, který si díky jediné chybě na střelnici polepšil ze 44. na 22. místo. Postaral se tak o nejlepší výsledek mužské části českého týmu v úvodním kole SP.

"Myslím, že ta střelnice nebyla úplně jednoduchá. V nástřelu jsem se docela trápil," vyprávěl český biatlonista České televizi. I z běhu měl lepší pocit než v předchozích závodech v Östersundu. "Mohl jsem závodit prakticky s kýmkoliv okolo, s kým jsem jel. Cítil jsem se celkově líp. Jsem rád, že to jde takhle. Jde to nahoru, cítím se líp," doplnil.

Naději na umístění v první dvacítce tři čtvrtiny závodu držel Michal Šlesingr, ale na poslední položce třikrát minul a nakonec si celkem se čtyřmi chybami polepšil oproti sprintu jen o jedno místo na 37. příčku.

Předstihl ho i krajan Tomáš Krupčík, který se posunul o třináct míst na 32. pozici. Blýskl se rychlou a poměrně přesnou střelbou, jediné dvě chyby měl na poslední položce. Na bodovanou 39. příčku se po třech trestných kolech posunul Michal Krčmář.

Fourcade se po třetím místě z vytrvalostního závodu a druhé příčce ze sprintu radoval z 64. vítězství v kariéře. Jedinou chybu si dovolil při úvodní střelbě, po které na páté příčce ztrácel na čelo deset sekund.

Po druhé položce se ale na špici vrátil a při třetí střelbě rozhodl závod. Jako jediný z popředí zastřílel čistě a díky chybám soupeřů odjížděl se čtyřicetisekundovým náskokem před Fillonem Mailletem a Fakem.

Bezchybný byl i na závěrečné položce a mohl si dovolit oblíbeným vítězným gestem pozdravit ochozy. V Östersundu zaznamenal čtrnácté vítězství, čímž vyrovnal rekord legendárního Nora Oleho Einara Björndalena v počtu výher v tomto švédském středisku.

 

Právě se děje

Další zprávy