Moravec myslí pozitivně. Žádné znechucení ani ztráta motivace. Mohl jsem dřít střelbu, říká

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 11. 2017 7:05
Všechno zlé bylo pro něco dobré, tvrdí Ondřej Moravec. Český biatlonista překonal zdravotní problémy a je dobře připraven na olympijskou sezonu. V jejím úvodu od sebe ale nic velkého nečeká.
Spokojený Ondřej Moravec těsně před odletem do Švédska.
Spokojený Ondřej Moravec těsně před odletem do Švédska. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V létě Ondřej Moravec netušil, co s ním bude. Nepříjemná a hlavně nevyzpytatelná infekce jater zkomplikovala jeho přípravu na důležitou olympijskou sezonu.

Vše ale zvládl až nečekaně dobře a v neděli odpoledne se postaví na třetí úsek české smíšené štafety v úvodním závodě Světového poháru ve švédském Östersundu.

"Musím poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na tom, abych se z toho tak rychle dostal. Určitě musím zmínit profesora Vítka, ten mi pomohl nejvíc," vyprávěl zkušený český biatlonista těsně před odletem na sever Evropy.

"Jdu do sezony připravený nad očekávání. Před třemi měsíci jsem vůbec netušil, co se mnou bude a jak bude moje tělo na zátěž reagovat," dodal. Po počátečním šoku naštěstí přicházela samá příjemná překvapení.

"Léto nebylo ideální, určitě jsem si to představoval jinak. Ale všechno nakonec dopadlo dobře a tak jedu na první závody relativně v klidu. Uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil Moravec neurčitě. V takovém opatrném přístupu je jeho záměr. Nebylo by rozumné klást na sebe v úvodu sezony přehnané cíle.

"Zatím od sebe nic moc velkého nečekám a myslím si, že právě to mi může paradoxně pomoct," vysvětlila třiatřicetiletá opora reprezentačního týmu. Byť je jasné, že dobrý vstup do nového ročníku může být klíčem k získání potřebného sebevědomí.

"Samozřejmě, každý sportovec chce začít dobře sezonu, pro psychiku je to klíčové, pak se hned závodí líp. Kdyby se to ale nepovedlo, tak se nic nestane. Nečekám od sebe zázraky a nechávám tomu volný průběh. Budu to směřovat na leden a dál. Není to tak, že bych chtěl teď za každou cenu začít dobře," prohlásil Moravec.

Podle svých slov neměl během složitých měsíců žádný psychický problém. A to ani ve chvíli, kdy nemohl dlouhodobě trénovat na lyžích. 

"Bral jsem to tak, jak to je. Žádné znechucení ani ztráta motivace se u mě nedostavily. Všechno bylo v klidu. Hlavně díky tomu, jak se to postupně zlepšovalo a jak tělo fungovalo normálně," řekl trojnásobný olympijský medailista ze Soči.

Jak dodal, i zlá záležitost byla nakonec pro něco dobrá. Díky fyzické indispozici se mnohem výrazněji zaměřil na pilování střelby. Pracoval na přesnosti i dalším zrychlení.

"Měl jsem prostor zapracovat na věcech, na které bych normálně určitě neměl čas. Střílel jsem hrozné objemy. Teď nezbývá než věřit, že se to projeví i v závodech," uzavřel Moravec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy