Moravec myslí pozitivně. Žádné znechucení ani ztráta motivace. Mohl jsem dřít střelbu, říká

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 11. 2017 7:05
Všechno zlé bylo pro něco dobré, tvrdí Ondřej Moravec. Český biatlonista překonal zdravotní problémy a je dobře připraven na olympijskou sezonu. V jejím úvodu od sebe ale nic velkého nečeká.
Spokojený Ondřej Moravec těsně před odletem do Švédska.
Spokojený Ondřej Moravec těsně před odletem do Švédska. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V létě Ondřej Moravec netušil, co s ním bude. Nepříjemná a hlavně nevyzpytatelná infekce jater zkomplikovala jeho přípravu na důležitou olympijskou sezonu.

Vše ale zvládl až nečekaně dobře a v neděli odpoledne se postaví na třetí úsek české smíšené štafety v úvodním závodě Světového poháru ve švédském Östersundu.

"Musím poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na tom, abych se z toho tak rychle dostal. Určitě musím zmínit profesora Vítka, ten mi pomohl nejvíc," vyprávěl zkušený český biatlonista těsně před odletem na sever Evropy.

"Jdu do sezony připravený nad očekávání. Před třemi měsíci jsem vůbec netušil, co se mnou bude a jak bude moje tělo na zátěž reagovat," dodal. Po počátečním šoku naštěstí přicházela samá příjemná překvapení.

"Léto nebylo ideální, určitě jsem si to představoval jinak. Ale všechno nakonec dopadlo dobře a tak jedu na první závody relativně v klidu. Uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil Moravec neurčitě. V takovém opatrném přístupu je jeho záměr. Nebylo by rozumné klást na sebe v úvodu sezony přehnané cíle.

"Zatím od sebe nic moc velkého nečekám a myslím si, že právě to mi může paradoxně pomoct," vysvětlila třiatřicetiletá opora reprezentačního týmu. Byť je jasné, že dobrý vstup do nového ročníku může být klíčem k získání potřebného sebevědomí.

"Samozřejmě, každý sportovec chce začít dobře sezonu, pro psychiku je to klíčové, pak se hned závodí líp. Kdyby se to ale nepovedlo, tak se nic nestane. Nečekám od sebe zázraky a nechávám tomu volný průběh. Budu to směřovat na leden a dál. Není to tak, že bych chtěl teď za každou cenu začít dobře," prohlásil Moravec.

Podle svých slov neměl během složitých měsíců žádný psychický problém. A to ani ve chvíli, kdy nemohl dlouhodobě trénovat na lyžích. 

"Bral jsem to tak, jak to je. Žádné znechucení ani ztráta motivace se u mě nedostavily. Všechno bylo v klidu. Hlavně díky tomu, jak se to postupně zlepšovalo a jak tělo fungovalo normálně," řekl trojnásobný olympijský medailista ze Soči.

Jak dodal, i zlá záležitost byla nakonec pro něco dobrá. Díky fyzické indispozici se mnohem výrazněji zaměřil na pilování střelby. Pracoval na přesnosti i dalším zrychlení.

"Měl jsem prostor zapracovat na věcech, na které bych normálně určitě neměl čas. Střílel jsem hrozné objemy. Teď nezbývá než věřit, že se to projeví i v závodech," uzavřel Moravec.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy