Moravec myslí pozitivně. Žádné znechucení ani ztráta motivace. Mohl jsem dřít střelbu, říká

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 11. 2017 7:05
Všechno zlé bylo pro něco dobré, tvrdí Ondřej Moravec. Český biatlonista překonal zdravotní problémy a je dobře připraven na olympijskou sezonu. V jejím úvodu od sebe ale nic velkého nečeká.
Spokojený Ondřej Moravec těsně před odletem do Švédska.
Spokojený Ondřej Moravec těsně před odletem do Švédska. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V létě Ondřej Moravec netušil, co s ním bude. Nepříjemná a hlavně nevyzpytatelná infekce jater zkomplikovala jeho přípravu na důležitou olympijskou sezonu.

Vše ale zvládl až nečekaně dobře a v neděli odpoledne se postaví na třetí úsek české smíšené štafety v úvodním závodě Světového poháru ve švédském Östersundu.

"Musím poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na tom, abych se z toho tak rychle dostal. Určitě musím zmínit profesora Vítka, ten mi pomohl nejvíc," vyprávěl zkušený český biatlonista těsně před odletem na sever Evropy.

"Jdu do sezony připravený nad očekávání. Před třemi měsíci jsem vůbec netušil, co se mnou bude a jak bude moje tělo na zátěž reagovat," dodal. Po počátečním šoku naštěstí přicházela samá příjemná překvapení.

"Léto nebylo ideální, určitě jsem si to představoval jinak. Ale všechno nakonec dopadlo dobře a tak jedu na první závody relativně v klidu. Uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil Moravec neurčitě. V takovém opatrném přístupu je jeho záměr. Nebylo by rozumné klást na sebe v úvodu sezony přehnané cíle.

"Zatím od sebe nic moc velkého nečekám a myslím si, že právě to mi může paradoxně pomoct," vysvětlila třiatřicetiletá opora reprezentačního týmu. Byť je jasné, že dobrý vstup do nového ročníku může být klíčem k získání potřebného sebevědomí.

"Samozřejmě, každý sportovec chce začít dobře sezonu, pro psychiku je to klíčové, pak se hned závodí líp. Kdyby se to ale nepovedlo, tak se nic nestane. Nečekám od sebe zázraky a nechávám tomu volný průběh. Budu to směřovat na leden a dál. Není to tak, že bych chtěl teď za každou cenu začít dobře," prohlásil Moravec.

Podle svých slov neměl během složitých měsíců žádný psychický problém. A to ani ve chvíli, kdy nemohl dlouhodobě trénovat na lyžích. 

"Bral jsem to tak, jak to je. Žádné znechucení ani ztráta motivace se u mě nedostavily. Všechno bylo v klidu. Hlavně díky tomu, jak se to postupně zlepšovalo a jak tělo fungovalo normálně," řekl trojnásobný olympijský medailista ze Soči.

Jak dodal, i zlá záležitost byla nakonec pro něco dobrá. Díky fyzické indispozici se mnohem výrazněji zaměřil na pilování střelby. Pracoval na přesnosti i dalším zrychlení.

"Měl jsem prostor zapracovat na věcech, na které bych normálně určitě neměl čas. Střílel jsem hrozné objemy. Teď nezbývá než věřit, že se to projeví i v závodech," uzavřel Moravec.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy