Čechy zradila střelba. Moravec byl ve třetí desítce, další reprezentanti propadli

23. 1. 2020 16:06
Ondřej Moravec skončil pětadvacátý ve vytrvalostním závodu Světového poháru biatlonistů v Pokljuce. Vítězstvím oslavil návrat po narození syna Nor Johannes Thingnes Bö.
Ondřej Moravec na trati vytrvalostního závodu při SP v Pokljuce
Ondřej Moravec na trati vytrvalostního závodu při SP v Pokljuce | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Žádný z českých reprezentantů nedokázal zastřílet přesně. Moravec přičetl dvě trestné minuty, Tomáš Krupčík tři a obsadil 53. místo. Michal Krčmář (61. místo), Michal Šlesingr (72.) i Adam Václavík (77.) shodně chybovali pětkrát.

"Opravdu se nám ve střelbě nedařilo. Nabrat dvojky na jedné položce, to je bída, s tím se nedá závodit. Přitom jsou docela dobré podmínky. Dneska se něco pozitivního hledá těžce," řekl trenér mužů Zdeněk Vítek v České televizi.

Bö vynechal starty v Oberhofu a Ruhpoldingu a na dvacetikilometrové trati ve Slovinsku svedl dramatický souboj s lídrem SP Martinem Fourcadem. Oba stříleli přesně, v cíli měl Nor o 11,4 vteřiny rychlejší čas než Francouz.

Běžecky na tom byli téměř shodně, Fourcade byl o půl sekundy rychlejší. Největší rozdíl byl v čase stráveném na střelnici, který vyzněl lépe pro Böa. Fourcadeovi uškodilo i zaváhání při druhé položce, po které nejdříve nešikovně sbíral nadvakrát hůlky a pak při odjezdu od stavu upadl.

V pátek pojedou v Pokljuce vytrvalostní závod ženy, v sobotu jsou na programu smíšené štafety a v neděli závody s hromadným startem.