Nejlepší koláč i koupání v lesích. Jizerky si musíte zasloužit, říká Davidová

yac yac - za podpory: Red Bull logo sponzorovaný obsah
27. 7. 2020 14:05
Bedřichov, Maliník, Hřebínek. Oblíbená místa biatlonistky Markéty Davidové budou znát ti návštěvníci Jizerských hor, kteří sem míří za běžkařskými radovánkami. Hvězda české reprezentace má ale k Jizerkám blíž než kdokoliv jiný, pochází totiž z Janova nad Nisou, který se nachází přímo v jejich srdci. A tak vám prozradí, kde si dát nejlepší borůvkový koláč nebo kde se v jejich lůně vykoupat.
Moje místo: Markéta Davidová (biatlonistka) | Video: redbull.cz

Po oblíbených místech Markéty Davidové se můžete projít v úvodním dílu seriálu, který vznikl v dílně společnosti Red Bull.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy