Nejlepší koláč i koupání v lesích. Jizerky si musíte zasloužit, říká Davidová

yac yac - za podpory: Red Bull logo sponzorovaný obsah
27. 7. 2020 14:05
Bedřichov, Maliník, Hřebínek. Oblíbená místa biatlonistky Markéty Davidové budou znát ti návštěvníci Jizerských hor, kteří sem míří za běžkařskými radovánkami. Hvězda české reprezentace má ale k Jizerkám blíž než kdokoliv jiný, pochází totiž z Janova nad Nisou, který se nachází přímo v jejich srdci. A tak vám prozradí, kde si dát nejlepší borůvkový koláč nebo kde se v jejich lůně vykoupat.
Moje místo: Markéta Davidová (biatlonistka) | Video: redbull.cz

Po oblíbených místech Markéty Davidové se můžete projít v úvodním dílu seriálu, který vznikl v dílně společnosti Red Bull.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Při íránském ostřelování kurdské oblasti v Iráku zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm obětí a tři desítky zraněných si vyžádalo ostřelování kurdského regionu na severu Iráku íránskou armádou, informuje o tom agentura AFP s odvoláním na kurdskou samosprávu v Iráku. Samospráva útoky odsoudila a irácké ministerstvo zahraničí se kvůli tomu chystá předvolat si íránského velvyslance, uvedla agentura Reuters.

Ostřelování oblasti v iráckém Kurdistánu íránskými bezpilotními letouny trvá už několik dní a souvisí zřejmě s protivládními protesty, které tento měsíc vypukly v desítkách měst v Íránu kvůli smrti mladé Íránky kurdského původu po zatčení policií. Také íránská agentura Fars, kterou vlastní íránské revoluční gardy, napsala, že "cílené ostřelování separatistů" na severu Iráku souvisí s nepokoji v Íránu, které podle ní kurdské skupiny ze severu Iráku podporují.

Kurdská regionální vláda v Iráku útoky důrazně odsoudila a označila je za "narušení svrchovanosti kurdského regionu". Irák je jedinou zemí, kde mají Kurdové autonomní území s uznanou vlastní správou. Íránské útoky odsoudil dnes i britský generální konzul v Irbílu David Hunt, který to na twitteru označil za " nevyprovokované porušení irácké suverenity".

Zdroj: ČTK
Další zprávy