Nejlepší koláč i koupání v lesích. Jizerky si musíte zasloužit, říká Davidová

yac yac - za podpory: Red Bull logo sponzorovaný obsah
27. 7. 2020 14:05
Bedřichov, Maliník, Hřebínek. Oblíbená místa biatlonistky Markéty Davidové budou znát ti návštěvníci Jizerských hor, kteří sem míří za běžkařskými radovánkami. Hvězda české reprezentace má ale k Jizerkám blíž než kdokoliv jiný, pochází totiž z Janova nad Nisou, který se nachází přímo v jejich srdci. A tak vám prozradí, kde si dát nejlepší borůvkový koláč nebo kde se v jejich lůně vykoupat.
Moje místo: Markéta Davidová (biatlonistka) | Video: redbull.cz

Po oblíbených místech Markéty Davidové se můžete projít v úvodním dílu seriálu, který vznikl v dílně společnosti Red Bull.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy