Místo pádu prudký rozkvět? Důvody, proč český biatlon nezlomí odchod zlaté generace

av av
8. 2. 2019 11:37
Veleúspěšná generace biatlonistů pomalu, ale jistě opouští scénu. A český biatlon už má připravenou odpověď. Světový šampionát juniorů naznačil, že se o budoucnost není třeba obávat.
Canmore, biatlon (Markéta Davidová)
Canmore, biatlon (Markéta Davidová) | Foto: Petr Slavík, Český biatlon

Roste nová silná generace

Spoléhat na jediný, jakkoli výjimečný talent by ale bylo cestou do záhuby. Davidová ovšem není sama. Český biatlon se během několika minulých let naučil mnohem lépe pracovat s dětmi a mladými závodníky, poradil si s obrovským nárůstem zájmu rodičů a naučil se postupně generovat nové a nové zajímavé sportovce. Malá díra sice za zlatou generací vznikla, jak ale ukázal nedávný světový šampionát juniorů a dorostenců ve slovenském Osrblie, měla by se během několika let kompletně zacelit. Předpovídat konkrétní vývoj konkrétních lidí samozřejmě nelze, předpoklady pro to jsou ale stále lepší.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy