Místo pádu prudký rozkvět? Důvody, proč český biatlon nezlomí odchod zlaté generace

av av
8. 2. 2019 11:37
Veleúspěšná generace biatlonistů pomalu, ale jistě opouští scénu. A český biatlon už má připravenou odpověď. Světový šampionát juniorů naznačil, že se o budoucnost není třeba obávat.
MS v biatlonu, masák M: Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup
MS v biatlonu, masák M: Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jaroslav Soukup | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Postupný odchod zlaté generace

Gabriela, nyní už Koukalová, svou veleúspěnou kariéru završila (nebo přerušila?) před olympiádou v Pchojngčchangu. Po ní se rozloučil také další člen zlaté generace Jaroslav Soukup. Michal Šlesingr kroutí s největší pravděpodobností svou poslední sezonu. Ondřeji Moravcovi už je čtyřiatřicet let. Třicetiletá Veronika Vítková dost možná přišla po zisku vysněné olympijské medaile o rozhodující část vnitřní motivace a v letošním ročníku Světového poháru má ke špičce daleko. Generace, která zaznamenala obrovské úspěchy, zkrátka odchází. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy