Místo pádu prudký rozkvět? Důvody, proč český biatlon nezlomí odchod zlaté generace

av av
8. 2. 2019 11:37
Veleúspěšná generace biatlonistů pomalu, ale jistě opouští scénu. A český biatlon už má připravenou odpověď. Světový šampionát juniorů naznačil, že se o budoucnost není třeba obávat.
Ondřej Rybář a Gabriela Koukalová na SP v Anterselvě v lednu 2017.
Ondřej Rybář a Gabriela Koukalová na SP v Anterselvě v lednu 2017. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Zlé jazyky

Poslední roky, zejména po odchodu Koukalové, se český biatlon logicky ocitl na rozcestí. Objevila se celá řada kritiků předpovídajících rychlý ústup ze slávy a návrat zpět do pozice okrajového zimního odvětví s úspěchy, které už nebudou přicházet ve vlnách, ale spíše sporadicky. Jenže v zákulisí českého biatlonu se v mezidobí rozhodně nezahálelo. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Provoz na Trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. Podle informací na webu Českých drah bude obnovený nejdřív po 12:00.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 6:00. "Došlo tam k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," řekl Drápal. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy