Místo pádu prudký rozkvět? Důvody, proč český biatlon nezlomí odchod zlaté generace

av av
8. 2. 2019 11:37
Veleúspěšná generace biatlonistů pomalu, ale jistě opouští scénu. A český biatlon už má připravenou odpověď. Světový šampionát juniorů naznačil, že se o budoucnost není třeba obávat.
SP Anterselva, masák Ž: Ondřej Rybář a Gabriela Koukalová
SP Anterselva, masák Ž: Ondřej Rybář a Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Zlé jazyky

Poslední roky, zejména po odchodu Koukalové, se český biatlon logicky ocitl na rozcestí. Objevila se celá řada kritiků předpovídajících rychlý ústup ze slávy a návrat zpět do pozice okrajového zimního odvětví s úspěchy, které už nebudou přicházet ve vlnách, ale spíše sporadicky. Jenže v zákulisí českého biatlonu se v mezidobí rozhodně nezahálelo. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy