Krutá realita. Český biatlon zažil pád, medailím navzdory. Podívejte se v grafice

Sport Sport
21. 3. 2018 11:21
V nejlepší dvacítce celkového pořadí Světového poháru letos z Čechů skončí jen Veronika Vítková. Podívejte se na srovnání s minulými sezonami.
SP Ruhpolding 2018, hromadný závod: Veronika Vítková
SP Ruhpolding 2018, hromadný závod: Veronika Vítková | Foto: Milan Kammermayer

Ženský Pohár národů

Podstatný ukazatel, podle něhož se určuje zastoupení jednotlivých národů v závodech následující sezony, jasně vypovídá o českém pádu. Zatímco loni skončily české ženy čtvrté, letos jim před poslední zastávkou v Rusku, kde už, jak známo, žádné body nepřidají, patří až devátá pozice. Pro zajímavost, v sezoně 2015/2016 byly Češky dokonce třetí. Je jasné, že je tento propad do značné míry způsoben neúčastí Gabriely Koukalové. Přesto jde jednoznačně o horší výsledek, než by si všichni fanoušci i samotný tým přáli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 6 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy