Krutá realita. Český biatlon zažil pád, medailím navzdory. Podívejte se v grafice

Sport Sport
21. 3. 2018 11:21
V nejlepší dvacítce celkového pořadí Světového poháru letos z Čechů skončí jen Veronika Vítková. Podívejte se na srovnání s minulými sezonami.
SP Ruhpolding 2018, hromadný závod: Veronika Vítková
SP Ruhpolding 2018, hromadný závod: Veronika Vítková | Foto: Milan Kammermayer

Ženský Pohár národů

Podstatný ukazatel, podle něhož se určuje zastoupení jednotlivých národů v závodech následující sezony, jasně vypovídá o českém pádu. Zatímco loni skončily české ženy čtvrté, letos jim před poslední zastávkou v Rusku, kde už, jak známo, žádné body nepřidají, patří až devátá pozice. Pro zajímavost, v sezoně 2015/2016 byly Češky dokonce třetí. Je jasné, že je tento propad do značné míry způsoben neúčastí Gabriely Koukalové. Přesto jde jednoznačně o horší výsledek, než by si všichni fanoušci i samotný tým přáli.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Zdroj: ČTK
Další zprávy