Krutá realita. Český biatlon zažil pád, medailím navzdory. Podívejte se v grafice

Sport Sport
21. 3. 2018 11:21
V nejlepší dvacítce celkového pořadí Světového poháru letos z Čechů skončí jen Veronika Vítková. Podívejte se na srovnání s minulými sezonami.
SP Ruhpolding 2018, hromadný závod: Veronika Vítková
SP Ruhpolding 2018, hromadný závod: Veronika Vítková | Foto: Milan Kammermayer

Ženský Pohár národů

Podstatný ukazatel, podle něhož se určuje zastoupení jednotlivých národů v závodech následující sezony, jasně vypovídá o českém pádu. Zatímco loni skončily české ženy čtvrté, letos jim před poslední zastávkou v Rusku, kde už, jak známo, žádné body nepřidají, patří až devátá pozice. Pro zajímavost, v sezoně 2015/2016 byly Češky dokonce třetí. Je jasné, že je tento propad do značné míry způsoben neúčastí Gabriely Koukalové. Přesto jde jednoznačně o horší výsledek, než by si všichni fanoušci i samotný tým přáli.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy