Nikdo nevidí to brutální úsilí. Koukalová se zastává zatracovaných biatlonistů

Sport Sport
18. 3. 2019 11:19
Bez medaile i bez glóbu se vrací čeští biatlonisté z uplynulého mistrovství světa v Östersundu. Spokojení tak nejsou oni a už vůbec ne jejich fanoušci. Zastání se však dočkali u bývalé světové šampionky Gabriely Koukalové, podle které by měli všichni vidět hlavně úsilí, které do závodů a tréninku reprezentanti vložili.
MS 2017, masák Ž: Gabriela Koukalová
MS 2017, masák Ž: Gabriela Koukalová | Foto: Reuters

Ještě před dvěma lety nyní devětadvacetiletá bývalá závodnice sama slavila triumf na mistrovství světa. Letošní šampionát pozorovala jen v televizi.

"Sport je vrtkavá věc a biatlon tuplem. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Stejně, jako je velmi tenká hranice mezi uznáním a zatracením," napsala Koukalová na svou facebookovou stránku. 

Nejlepším individuálním umístěním celého šampionátu bylo sedmé místo Markéty Davidové ve sprintu. Medaili pak byla nejblíže čtvrtá mužská štafeta.

"Letošní mistrovství světa v biatlonu se našim biatlonistům nevydařilo tak, jak by si fanoušci, ale především závodníci sami představovali. Nikdo ale nevidí to brutální úsilí, které tomu všichni včetně realizačního týmu věnovali," uvedla Koukalová.

Před fanoušky se svých někdejších kolegů zastala. "Je krásné, když slaví fanoušci společně se sportovci úspěchy. Je ale důležité přijmout společně i neúspěchy. To je sport a my všichni jsme prostě lidi a ne stroje," dodala.

Podobně se v průběhu šampionátu vyjádřil i jeden z reprezentantů Tomáš Krupčík. 

"Biatlon se v Čechách začal brát smrtelně vážně. Za úspěchy se začaly považovat už jen medaile. Nikdo se vás nezeptá, co se vám povedlo. Všichni ukazují jen na to, co se nepovedlo a všichni mají jasno, kde jsou chyby," napsal na Twitter.

 

Právě se děje

Další zprávy