Nikdo nevidí to brutální úsilí. Koukalová se zastává zatracovaných biatlonistů

Sport Sport
18. 3. 2019 11:19
Bez medaile i bez glóbu se vrací čeští biatlonisté z uplynulého mistrovství světa v Östersundu. Spokojení tak nejsou oni a už vůbec ne jejich fanoušci. Zastání se však dočkali u bývalé světové šampionky Gabriely Koukalové, podle které by měli všichni vidět hlavně úsilí, které do závodů a tréninku reprezentanti vložili.
MS 2017, masák Ž: Gabriela Koukalová
MS 2017, masák Ž: Gabriela Koukalová | Foto: Reuters

Ještě před dvěma lety nyní devětadvacetiletá bývalá závodnice sama slavila triumf na mistrovství světa. Letošní šampionát pozorovala jen v televizi.

"Sport je vrtkavá věc a biatlon tuplem. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Stejně, jako je velmi tenká hranice mezi uznáním a zatracením," napsala Koukalová na svou facebookovou stránku. 

Nejlepším individuálním umístěním celého šampionátu bylo sedmé místo Markéty Davidové ve sprintu. Medaili pak byla nejblíže čtvrtá mužská štafeta.

"Letošní mistrovství světa v biatlonu se našim biatlonistům nevydařilo tak, jak by si fanoušci, ale především závodníci sami představovali. Nikdo ale nevidí to brutální úsilí, které tomu všichni včetně realizačního týmu věnovali," uvedla Koukalová.

Před fanoušky se svých někdejších kolegů zastala. "Je krásné, když slaví fanoušci společně se sportovci úspěchy. Je ale důležité přijmout společně i neúspěchy. To je sport a my všichni jsme prostě lidi a ne stroje," dodala.

Podobně se v průběhu šampionátu vyjádřil i jeden z reprezentantů Tomáš Krupčík. 

"Biatlon se v Čechách začal brát smrtelně vážně. Za úspěchy se začaly považovat už jen medaile. Nikdo se vás nezeptá, co se vám povedlo. Všichni ukazují jen na to, co se nepovedlo a všichni mají jasno, kde jsou chyby," napsal na Twitter.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy