Nikdo nevidí to brutální úsilí. Koukalová se zastává zatracovaných biatlonistů

Sport Sport
18. 3. 2019 11:19
Bez medaile i bez glóbu se vrací čeští biatlonisté z uplynulého mistrovství světa v Östersundu. Spokojení tak nejsou oni a už vůbec ne jejich fanoušci. Zastání se však dočkali u bývalé světové šampionky Gabriely Koukalové, podle které by měli všichni vidět hlavně úsilí, které do závodů a tréninku reprezentanti vložili.
MS 2017, masák Ž: Gabriela Koukalová
MS 2017, masák Ž: Gabriela Koukalová | Foto: Reuters

Ještě před dvěma lety nyní devětadvacetiletá bývalá závodnice sama slavila triumf na mistrovství světa. Letošní šampionát pozorovala jen v televizi.

"Sport je vrtkavá věc a biatlon tuplem. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Stejně, jako je velmi tenká hranice mezi uznáním a zatracením," napsala Koukalová na svou facebookovou stránku. 

Nejlepším individuálním umístěním celého šampionátu bylo sedmé místo Markéty Davidové ve sprintu. Medaili pak byla nejblíže čtvrtá mužská štafeta.

"Letošní mistrovství světa v biatlonu se našim biatlonistům nevydařilo tak, jak by si fanoušci, ale především závodníci sami představovali. Nikdo ale nevidí to brutální úsilí, které tomu všichni včetně realizačního týmu věnovali," uvedla Koukalová.

Před fanoušky se svých někdejších kolegů zastala. "Je krásné, když slaví fanoušci společně se sportovci úspěchy. Je ale důležité přijmout společně i neúspěchy. To je sport a my všichni jsme prostě lidi a ne stroje," dodala.

Podobně se v průběhu šampionátu vyjádřil i jeden z reprezentantů Tomáš Krupčík. 

"Biatlon se v Čechách začal brát smrtelně vážně. Za úspěchy se začaly považovat už jen medaile. Nikdo se vás nezeptá, co se vám povedlo. Všichni ukazují jen na to, co se nepovedlo a všichni mají jasno, kde jsou chyby," napsal na Twitter.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Předpovědi v Austrálii varují před silnými bouřkami a záplavami

Východ Austrálie nyní místo ohně ohrožuje voda. Předpověď počasí pro australský stát Victoria zasažený v posledních měsících rozsáhlými požáry varuje před silnými bouřkami a případnými záplavami. Informuje o tom zpravodajský server BBC. Nedávné lijáky v místě sice část ohňů uhasily, na svědomí ale mají i výpadky energií a silniční uzávěry. Trpí také australský cestovní ruch. Požáry vypukly v září. Od té doby zničily tisíce domů, sežehly území o rozloze větší než má Česko a připravily o život 29 lidí a miliony zvířat. Vlhké počasí nyní pomáhá situaci zklidnit. Australská vláda znepokojená snížením zájmu turistů o návštěvu země navíc oznámila balíček opatření, který by měl turistický ruch oživit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy