Koukalová ve stíhačce poskočila na osmé místo, z mužů byl nejlepší čtyřiadvacátý Šlesingr.

Aktualizováno 4. 3. 2017 13:05
Stíhacím závodem žen pokračovala generálka biatlonistů na příští olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Světovému poháru dál kraluje Laura Dahlmeierová, Gabriela Koukalová napravila dojem ze sprintu.

Pchjongčchang - Gabriele Koukalové se ve stíhacím závodě biatlonistek v korejském Pchjongčchangu podařilo prodrat z 21. pozice na startu na konečnou osmou příčku. Eva Puskarčíková byla 39. a Veronika Vítková závod nedokončila. Pro vítězství si suverénně doběhla Němka Laura Dahlmeierová.

Také mezi muži kraloval suverén letošního Světového poháru Martin Fourcade, z českých závodníků se nejvíc dařilo na 24. příčce Michalu Šlesingrovi.

Koukalová dvakrát minula

Puskarčíková si ze šestnáctého místa pohoršila, protože musela na pět trestných kol.

Majitelka kompletní sady medailí z nedávného mistrovství světa Koukalová udělala dvě chyby na střelnici; poprvé minula poslední ranou v úvodní ležce a podruhé třetím pokusem při první stojce. Po poslední zastávce na střelnici pokračovala jedenáctá, ale měla nejrychlejší běžecký čas ze všech a v posledním kole předjela tři soupeřky.

Dahlmeierová absolvovala prakticky sólo závod. Od první zastávky na střelnici jela s náskokem v čele a vyhrála o minutu a dvanáct vteřin před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Dokonce po poslední položce vstoje se po vzoru Francouze Martina Fourcada po závěrečné ráně otočila k tribunám a trenérům a ve vítězném gestu zvedla ruce nad hlavu. Třetí byla Francouzka Anaiss Bescondová.

Němka Dahlmeierová vyhrála závod SP popáté za sebou a je na nejlepší cestě k zisku velkého křišťálového glóbu za celkový triumf v této sezoně. Pět závodů před koncem sezony má před Koukalovou náskok více než sto bodů.

Václavík si připsal osm chyb a byl poslední

Fourcade trefil všech dvacet terčů a završením tuctu vítězství v sezoně vyrovnal rekord Nora Oleho Einara Björndalena z ročníku 2004/2005. Francouz má šanci přidat do konce zimy ještě další výhry, pokud bude startovat v Kontiolahti a Oslu.

Za Fourcadem dojel z 23. místa po sprintu Rus Anton Šipulin, který také střílel přesně. Třetí skončil páteční vítěz Julian Eberhard z Rakouska.

Šlesingr minul dvakrát - jednou v první položce a podruhé v poslední - a zopakoval 24. místo ze sprintu. Tomáš Krupčík odstartoval do závodu jako devatenáctý, musel rovněž na dva trestné okruhy a bodoval na 27. místě. Michal Krčmář minul čtyřikrát a dojel až 51., Adam Václavík skončil po osmi chybách na posledním 58. místě.

před 25 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.