Koukalová ve stíhačce poskočila na osmé místo, z mužů byl nejlepší čtyřiadvacátý Šlesingr.

V rytmu korejských bubnů se nejlépe stíhalo lídrům Světového poháru. Dobrý den měla i Koukalová
V jejich rytmu se nejvíce dařilo Současným lídrům Světového poháru. Ženám jasně donominovala Němka Laura Dahlmeierová,...
... mužům vládl Francouz Martin Fourcade.
Gabriela Koukalová si oproti sprintu si polepšila o třináct míst a obsadila v cíli osmé místo
Majitelka kompletní sady medailí z nedávného mistrovství světa Koukalová udělala dvě chyby na střelnici;....
Aktualizováno 4. 3. 2017 13:05
Stíhacím závodem žen pokračovala generálka biatlonistů na příští olympijské hry v korejském Pchjongčchangu. Světovému poháru dál kraluje Laura Dahlmeierová, Gabriela Koukalová napravila dojem ze sprintu.

Pchjongčchang - Gabriele Koukalové se ve stíhacím závodě biatlonistek v korejském Pchjongčchangu podařilo prodrat z 21. pozice na startu na konečnou osmou příčku. Eva Puskarčíková byla 39. a Veronika Vítková závod nedokončila. Pro vítězství si suverénně doběhla Němka Laura Dahlmeierová.

Také mezi muži kraloval suverén letošního Světového poháru Martin Fourcade, z českých závodníků se nejvíc dařilo na 24. příčce Michalu Šlesingrovi.

Koukalová dvakrát minula

Puskarčíková si ze šestnáctého místa pohoršila, protože musela na pět trestných kol.

Majitelka kompletní sady medailí z nedávného mistrovství světa Koukalová udělala dvě chyby na střelnici; poprvé minula poslední ranou v úvodní ležce a podruhé třetím pokusem při první stojce. Po poslední zastávce na střelnici pokračovala jedenáctá, ale měla nejrychlejší běžecký čas ze všech a v posledním kole předjela tři soupeřky.

Dahlmeierová absolvovala prakticky sólo závod. Od první zastávky na střelnici jela s náskokem v čele a vyhrála o minutu a dvanáct vteřin před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Dokonce po poslední položce vstoje se po vzoru Francouze Martina Fourcada po závěrečné ráně otočila k tribunám a trenérům a ve vítězném gestu zvedla ruce nad hlavu. Třetí byla Francouzka Anaiss Bescondová.

Němka Dahlmeierová vyhrála závod SP popáté za sebou a je na nejlepší cestě k zisku velkého křišťálového glóbu za celkový triumf v této sezoně. Pět závodů před koncem sezony má před Koukalovou náskok více než sto bodů.

Václavík si připsal osm chyb a byl poslední

Fourcade trefil všech dvacet terčů a završením tuctu vítězství v sezoně vyrovnal rekord Nora Oleho Einara Björndalena z ročníku 2004/2005. Francouz má šanci přidat do konce zimy ještě další výhry, pokud bude startovat v Kontiolahti a Oslu.

Za Fourcadem dojel z 23. místa po sprintu Rus Anton Šipulin, který také střílel přesně. Třetí skončil páteční vítěz Julian Eberhard z Rakouska.

Šlesingr minul dvakrát - jednou v první položce a podruhé v poslední - a zopakoval 24. místo ze sprintu. Tomáš Krupčík odstartoval do závodu jako devatenáctý, musel rovněž na dva trestné okruhy a bodoval na 27. místě. Michal Krčmář minul čtyřikrát a dojel až 51., Adam Václavík skončil po osmi chybách na posledním 58. místě.