Koukalová: Doping v biatlonu? Ruku do ohně nedám za nikoho, nebudou v tom namočeni jen Rusové

Sport Sport
9. 5. 2017 22:16
Česká biatlonistka Gabriela Koukalová byla hostem pořadu DVTV Forum. Prozradila v něm, že sama ještě neví, jak dlouho bude závodit. Jako vrchol kariéry vidí nadcházející olympijské hry v Pchjongčchangu, ale na těžké trati si na zlato úplně nevěří. Dál hodlá bojovat v boji proti dopingu.
Hostem dnešního DVTV Forum je biatlonistka Gabriela Koukalová. Ptejte se společně s Filipem Horkým. | Video: DVTV

Praha - Jak dlouho ještě bude závodit? To zatím česká biatlonistka Gabriela Koukalová neví, momentálně se těší na olympijskou sezonu a v pořadu DVTV Forum řekla, že hry v Jižní Koreji bude brát jako vrchol kariéry a hodlá předvést to nejlepší, co v ní je.

Velkým tématem úterního pořadu ale byl i doping v biatlonu a boj proti němu. "Nemyslím, že jsou v dopingu namočení jen Rusové. U nich je nejvíc případů, ale ruku do ohně bych nedala za nikoho z ostatních týmů," přiznala Koukalová.

"V Soči jsem takhle poplácávala po zádech jednu německou kamarádku a gratulovala jí, jak se jí zlepšila výkonnost a měsíc nato jsme se dozvěděli, že byla pozitivní, přitom bych právě za ní dala ruku do ohně," připomněla skandál, o který se po olympijských hrách postarala Evi Sachenbacherová-Stehleová.

Česká biatlonová šampionka je výraznou tváří "odboje proti dopingu" a to, že na slavnostním ceremoniálu v Oslu nepodala ruku šéfovi biatlonové unie, aby dala najevo nesouhlas s jeho laxním přístupem k trestání dopingu, vzbudilo mezi sportovci velký ohlas.

"Ostatní závodníci za mnou v tomhle ohledu souhlasí, poplácávali mě za to, sami cítí, že pan Besseberg je zaměřený sám na sebe a nestojí za těmi sportovci, jak by měl," uvedla Koukalová.

Fanoušky zajímaly i její cíle v olympijské sezoně a to, zda si troufá pod pěti kruhy na zlato. "Dřív to byl můj velký cíl, ale když jsem si tam v rámci Světového poháru vyzkoušela tu trať, bude to hodně náročné a už to tak úplně nevidím. Každopádně je to vrchol kariéry a pokusím se tam odevzdat vše, co ve mně je," dodala na to konto druhá žena ve světovém pořadí loňské sezony.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy