Komplikace před sezonou? Vítková si při tréninku zranila kotník

mih mih
8. 10. 2018 16:06
Česká biatlonistka se zranila při rutinním individuálním tréninku, vyšetření v nemocnici ale naštěstí zlomeninu vyloučilo.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Lukáš Caha

Praha -  Jedna z hlavních hvězd českého biatlonového týmu Veronika Vítková má měsíc a půl před startem sezony problém. Při rutinním individuálním tréninku v lesích u Janova nad Nisou si poranila kotník. Podle prvních vyšetření by ale nemělo jít o nic vážného a rodačka z Vrchlabí normálně s týmem odcestovala na soustředění do Pokljuky.

"Měli jsme individuální trénink. Dlouhý běh prokládaný rychlými úseky. Bohužel hned při první rovince jsem na lesní cestě špatně došlápla a upadla jsem," cituje web českého biatlonu devětadvacetiletou biatlonistku.

Z lesa jí musel vysvobodit její přítel a biatlonový trenér Marek Lejsek. "Naštěstí jsem s sebou měla mobil, a tak Mára přijel na pomoc a hned jsme odjeli na rentgen. Noha se mi klepala, podlamovala a hlavně hodně bolela. Úleva přišla až po vyšetření, které vyloučilo zlomeninu," dodala. 

Nohu jí nyní zdobí ortéza a musí tedy podle toho upravit tréninkový režim. Otok už naštěstí povoluje. "Mohu posilovat horní partie těla, nebo se věnovat klidové střelbě. Uklidnil mě i trenér Gjelland. Řekl mi, ať si vzpomenu, jak jsme přes léto s holkami tvrdě trénovaly, a zůstanu v klidu. A tak v klidu jsem," řekla Vítková.

I proto věří, že se zranění na její formě na začátku sezony na přelomu listopadu a prosince neprojeví. "V průběhu týdne za námi přijede do Slovinska právě i Roman Karpíšek. Budu se tak s ním moci věnovat léčbě ultrazvukem, kryoterapii a různým formám rehabilitace. A když to půjde dobře, třeba už koncem týdne začnu pozvolna trénovat."

 

Právě se děje

před 47 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá v úterý ve 04:11. Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy