Komplikace před sezonou? Vítková si při tréninku zranila kotník

mih mih
8. 10. 2018 16:06
Česká biatlonistka se zranila při rutinním individuálním tréninku, vyšetření v nemocnici ale naštěstí zlomeninu vyloučilo.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Lukáš Caha

Praha -  Jedna z hlavních hvězd českého biatlonového týmu Veronika Vítková má měsíc a půl před startem sezony problém. Při rutinním individuálním tréninku v lesích u Janova nad Nisou si poranila kotník. Podle prvních vyšetření by ale nemělo jít o nic vážného a rodačka z Vrchlabí normálně s týmem odcestovala na soustředění do Pokljuky.

"Měli jsme individuální trénink. Dlouhý běh prokládaný rychlými úseky. Bohužel hned při první rovince jsem na lesní cestě špatně došlápla a upadla jsem," cituje web českého biatlonu devětadvacetiletou biatlonistku.

Z lesa jí musel vysvobodit její přítel a biatlonový trenér Marek Lejsek. "Naštěstí jsem s sebou měla mobil, a tak Mára přijel na pomoc a hned jsme odjeli na rentgen. Noha se mi klepala, podlamovala a hlavně hodně bolela. Úleva přišla až po vyšetření, které vyloučilo zlomeninu," dodala. 

Nohu jí nyní zdobí ortéza a musí tedy podle toho upravit tréninkový režim. Otok už naštěstí povoluje. "Mohu posilovat horní partie těla, nebo se věnovat klidové střelbě. Uklidnil mě i trenér Gjelland. Řekl mi, ať si vzpomenu, jak jsme přes léto s holkami tvrdě trénovaly, a zůstanu v klidu. A tak v klidu jsem," řekla Vítková.

I proto věří, že se zranění na její formě na začátku sezony na přelomu listopadu a prosince neprojeví. "V průběhu týdne za námi přijede do Slovinska právě i Roman Karpíšek. Budu se tak s ním moci věnovat léčbě ultrazvukem, kryoterapii a různým formám rehabilitace. A když to půjde dobře, třeba už koncem týdne začnu pozvolna trénovat."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy