Je vyčerpaná, přibírá a na gauči se cítí skvěle. Wiererová mluví o konci kariéry

av av
31. 3. 2020 11:01
Dvě sezony po sobě kralovala světovému biatlonu a teď přemýšlí, zda ještě najde další motivaci. Na konci týdne oslaví Dorothea Wiererová třicáté narozeniny a v karanténě zvažuje své další kroky.
Dorothea Wiererová v karanténě. Přijde biatlon o další prvotřídní hvězdu?
Dorothea Wiererová v karanténě. Přijde biatlon o další prvotřídní hvězdu? | Foto: Instagram Dorothea Wierer

Mnohým fanouškům italského biatlonu zatrnulo, když Wiererová před pár dny během živého streamu na svém Instagramu prohlásila: "Nejsem rozhodnutá, jestli budu pokračovat. Upřímně řečeno mě uplynulá sezona hodně vyčerpala. Na další trénink teď nemám ani pomyšlení."

Překvapivou variantu přitom naznačovala už na konci roku 2018.

Za možný vrchol svého sportovního života neoznačila olympijské hry v Pekingu v roce 2022, ale domácí světový šampionát v Anterselvě. Na něm Wiererová v únoru získala dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

"Do Anterselvy u biatlonu zůstanu. A potom? V životě je tolik dalších věcí, které chci dělat. Chci mít dětí, být mámou na plný úvazek. Být biatlonistkou do třicátých narozenin by mohlo stačit," už tehdy předesílala.

Navíc ještě nevěděla, že v tu dobu bude mít doma dva velké křišťálové glóby. Tedy ocenění, za kterými se na lyžích hnala po celou kariéru. Letošní seriál Světového poháru ovládla po obrovském dramatu. O pouhých sedm bodů před Norkou Tiril Eckhoffovou. 

"O oba glóby jsem bojovala až do posledního závodu, letos to proti Tiril bylo velmi těžké. Navíc vždycky je těžší něco obhájit. Chutná to jinak," popsala pocity svým instagramovým followerům, kterých je přes půl milionu.

Wiererová zdůraznila, že se těší na prázdniny. Rozhodně nechce opakovat loňské posezonní období, které ji málem semlelo.

"Duben loňského roku byla noční můra. Měla jsem nulové volno, mnoho závazků mezi sponzory, rozhovory, a tak dále. Nečekala jsem to," prohlásila. I proto teď necítí touhu ke sportu. "Není to ve mně. Sport je pro mě nejdůležitější, ale není to jediná věc v mém životě."

A tak si současnou karanténu vlastně docela užívá. 

"Je to divné, ale jsem v klidu. Nevadí mi si odpočinout. Na gauči se cítím dobře," vzkázala fanouškům.

Wiererová musela zrušit plánovanou dovolenou v Ománu a teď čeká, až jí domů přijde běžecký pás. Zatím se totiž ve formě příliš neudržuje. Dokonce přibírá na váze, především kvůli milované čokoládě.

"Zatím jsem se neodvážila postavit se na váhu, ale myslím, že mám nahoře tak dvě kila. Manžel Stefano přede mnou čokoládu schovává," smála se biatlonistka. Přiznala také, že pravidelně vstává až těsně před polednem. Volný čas tráví různě. Třeba i úklidem.

"Konečně jsem si přebrala své bundy, mám jich víc než čtyřicet, je to šílené. Prvních pár dní jsem spala, jedla, sledovala televizi a projížděla sociální sítě," dodala.

Pořádek si udělala také v botách, přečetla hromadu dopisů od fanoušků. 

Ani ty v ní ale zatím jiskru nové motivace nezažehly. Své sny teď vidí úplně jinde. "Rodina, dům se zahradou a nic zvláštního," vysvětlila. Wiererová chce mít pět dětí. "Ale uvidíme, možná se zastavím po prvním," nechtěla předjímat, jak se vyvine její rodinný život.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump neudělí milost Bannonovi ani svému právníkovi, na seznamu je Lil Wayne

Na seznamu milostí, které hodlá udělit americký prezident Donald Trump před koncem svého mandátu, nejsou jména bývalého starosty New Yorku a prezidentova osobního právníka Rudyho Giulianiho ani bývalého poradce Steva Bannona. S odvoláním na své zdroje to dnes napsala agentura Reuters. Podle ní se milosti dočká rapper Lil Wayne. Před koncem mandátu se Trump chystá podle dřívějších informací amerických médií omilostnit přes 100 lidí.

Zpěvák Lil Wayne čelí obvinění z nepovoleného ozbrojování poté, co policie našla v prosinci roku 2019 v jeho zavazadlech nabitou pozlacenou pistoli. Rapperovi bylo držení zbraní zakázáno kvůli záznamům v trestním rejstříku. Rapper se k porušení zákona přiznal a hrozí mu až deset let vězení.

Zpěvák Lil Wayne několikrát v uplynulém roce Trumpa podpořil. Na Twitteru zveřejnil fotografii, na které pózuje s prezidentem, a kladně se vyjádřil i o některých reformách, které Trumpova administrativa připravovala.

Podle zdrojů agentury Reuters Trump neudělí milosti ani zakladateli portálu WikiLeaks Julianovi Assangeovi. Trumpa poradci údajně také odradili od toho, aby "preventivně" zastavil trestní stíhání proti sobě a členům své rodiny. Milosti by se naopak měl dočkat bývalý předseda zákonodárného sboru státu New York Sheldon Silver, který byl odsouzen v roce 2015 na dvanáct let vězení za úplatkářství.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy