IBU těsně před sprintem suspendovala kvůli dopingu ruskou biatlonistku

ČTK ČTK
10. 2. 2017 14:24
Ruska Jekatěrina Glazyrinová byla provizorně suspendována kvůli několika podezřelým dopingovým vzorkům.
Ruská biatlonistka Jekatěrina Glazyrinová
Ruská biatlonistka Jekatěrina Glazyrinová | Foto: ČTK

Hochfilzen - Mezinárodní biatlonová unie IBU krátce před startem dnešního sprintu žen provizorně suspendovala Rusku Jekatěrinu Glazyrinovou kvůli podezření z dopingu.

Devětadvacetiletá účastnice zimních olympijských her v Soči 2014, jejímž individuálním maximem ve Světovém poháru je předloňské druhé místo z Hochfilzenu, je jedním z 31 ruských biatlonistů, o kterých se ve spojitosti s organizovaným dopingem v Rusku zmiňovala druhá zpráva Světové antidopingové agentury (WADA).

IBU v tiskové zprávě uvedla, že podle vyšetřování zvláštní komise mohlo několik vzorků Glazyrinové obsahovat zakázané látky, s nimiž bylo následně nedovoleně manipulováno. Ve startovní listině ji nahradila Irina Usluginová.

Z 31 obviněných biatlonistů byly už v prosinci předběžně suspendovány Olga Viluchinová a Jana Romanovová, které mezitím ukončily kariéru. Proti zbývajícím IBU formálně zahájila řízení a později oznámila, že 22 jich bylo zastaveno kvůli nedostatku důkazů. Vyšetřování ostatních sedmi stále pokračuje. Pokud by byl doping Viluchinové a Romanovové prokázán, česká štafeta žen by získala bronz z her v Soči, kde původně doběhla čtvrtá.

 

Právě se děje

Další zprávy