Hamza nechce Rybáře ztratit, chce z něj udělat biatlonového guru

ČTK ČTK
23. 3. 2018 6:03
Šéf českých biatlonistů nabídl Ondřejovi Rybářovi post sportovního ředitele a metodika.
Osvědčené trio Zdeněk Vítek - Ondřej Rybář - Jiří Hamza je v ohrožení
Osvědčené trio Zdeněk Vítek - Ondřej Rybář - Jiří Hamza je v ohrožení | Foto: (C) Český biatlon, Pavel Slavík

Praha - Šéf svazu Jiří Hamza věří, že se Ondřej Rybář bude nadále podílet na rozvoji českého biatlonu. Rybář po sezoně opustí roli šéftrenéra, ale už dostal nabídku na post sportovního ředitele a metodika.

"Myslím, že končí jako šéftrenér, ale ne v biatlonu," řekl Hamza ČTK a Právu. "Věřím, že se dohodneme. Ondra bude určitě dál pevnou součástí týmu, jen v jiné roli, pokud to přijme. Jednáme o tom takhle a vše je otevřené."

Rybářovi končí smlouva a dál ve funkci šéftrenéra nehodlá pokračovat kvůli rodině. Nechce objíždět Světové poháry, ale pomáhat doma s výchovou synů.

"Každý máme rodiny a děti, máme i občanské životy. Ondra pro český biatlon strašně moc udělal a myslím, že ještě udělá. Za tu roli je mu třeba poděkovat. Věřím, že bude i dál jedním z mých nejbližších spolupracovníků," řekl Hamza.

Podle předsedy svazu by Rybář z pozice metodika mohl být jakousi opozicí reprezentačních trenérům. "Rozšiřoval by své poznatky dovnitř hnutí a byl by takovým v uvozovkách trenérským guru," uvažoval Hamza nad Rybářovou novou rolí.

Udělám všechno pro to, aby se Gabča k biatlonu vrátila. Nevím, jestli to bude příští rok, říká šéf Českého svazu biatlonu Jiří Hamza. | Video: Emma Smetana

Otázkou je, zda pozice šéftrenéra v českém biatlonu po Rybářově odchodu zůstane. "Je to ve vývoji, nechci teď říkat tak ani tak. Uděláme vše, aby to bylo ku prospěchu biatlonu, abychom mohl dál dělat lidem radost. Cíl nás všech je se smysluplně domluvit, aby to osobně i profesně všem vyhovovalo," řekl Hamza.

Končící sezona je tak zároveň začátkem jednání o složení realizačních týmů reprezentací. "Nejpozději do konce dubna bude jasno," uvedl Hamza a nechtěl zatím komentovat informaci, že u žen nebude pokračovat Zdeněk Vítek. "Není to teď na stole. Jednáme o tom, kdo bude mít jakou roli. Určitě nechceme lidi ztratit. Není nás moc. Je to všechno o konsenzu lidí, co se v biatlonu pohybují."

V úvahu přichází také zapojení střeleckého trenéra. "Zabýváme se všemi variantami," přikývl Hamza s tím, že je možné i angažmá zahraničního odborníka. "Nic není vyloučeno. Vedeme jednání a uvidíme, kde budeme a kde nebudeme úspěšní. Chceme, aby biatlonový příběh mohl pokračovat," dodal Hamza.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Policisté zadrželi muže, který měl v Kutné Hoře pobodat svou partnerku a matku. Jedna žena útok nepřežila

Kriminalisté dopadli osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu večer v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Podezřelý po činu utekl, policisté po něm pátrali. V neděli dopoledne ho zadrželi nedaleko Kutné Hory, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Muž byl vypátrán před 11:00 policisty nedaleko Kutné Hory. Byl zadržen a převezen na služebnu k provedení všech úkonů," uvedla Johnová. Podezřelému podle ní hrozí až 20 let nebo až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

V klubu v Jižní Karolíně se střílelo, zraněno bylo nejméně 12 lidí

Nejméně 12 zraněných si vyžádala střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených státech. Informoval o tom úřad šerifa, napsala agentura AP. Motiv oznámen nebyl a stejně tak zatím nebyly zveřejněny informace, zda policie někoho zadržela.

Incident se stal nad ránem v Greenville na severu Jižní Karolíny. Zasahující příslušník bezpečnostních sborů, který si události povšiml, musel přivolat posily, neboť v klubu se odehrávala přestřelka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy