"Paviání zadek" jako trest za neaktivitu. Zraněná Koukalová se připomněla fanouškům

Sport Sport
29. 12. 2016 12:00
Biatlonistka Gabriela Koukalová se poprvé od 18. prosince přihlásila fanouškům na Facebooku. Její příspěvek tradičně vzbudil velký ohlas.
Rekonvalescence Gabriely Koukalové.
Rekonvalescence Gabriely Koukalové. | Foto: Facebookový účet Gabriely Koukalové

Praha – Nejúspěšnější česká biatlonistka Gabriela Koukalová ukázala fanouškům na sociální síti svůj "paviání zadek", který si odnesla z pádu na exhibičním závodu smíšených dvojic v Gelsenkirchenu.

Úraz bere jako trest za to, že svým příznivcům nic nenapsala od domácího triumfu v Novém Městě na Moravě, kde ovládla závod s hromadným startem.

"Teď jen doufám, že z toho pádu nebude nic horšího než paviání zadek, protože to, co je schované pod ledem, vypadá podstatně hůř," dodala. 

Exhibiční závod na stadionu fotbalistů Schalke jí kvůli špatné střelbě vůbec nevyšel. Společně s Michalem Šlesingrem skončila na sedmém místě, což je oproti druhé příčce z loňska propad. 

 

Právě se děje

před 42 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy