Gábina těžkou chvíli na střelnici zvládla perfektně. Znovu ukázala svou sílu, chválili trenéři

ČTK ČTK
15. 2. 2017 18:31
Gabriela Koukalová se dokázala vyrovnat ve vytrvalostním závodě s chybou při druhé ráně v závodě, čímž podle trenérů ukázala svou psychickou sílu.
Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - Biatlonistka Gabriela Koukalová i ve vytrvalostním závodu na mistrovství světa ukázala svoji psychickou sílu. Na střelnici sice udělala jednu chybu při druhé ráně, ale pak už nezaváhala a v Hochfilzenu prohrála jen s Němkou Laurou Dahlmeierovou, s kterou bojuje v každém závodu.

Český tým vydechl zklamáním, když poslala druhý výstřel vleže pod terč, což ukázal šéftrenér Ondřej Rybář na střelnici. Rychle se ale srovnala. Při druhé střelbě vleže zásahy v terči znovu klesaly nebezpečně dolů a hrozila další chyba. Koukalová si ale vydechla a poslední dvě rány poslala doprostřed.

"Zvládla to perfektně. Dala nádech navíc a vyprecizovala to. Neztratila hlavu," chválil Rybář. "To je její obrovská síla, že se dokáže srovnat. A pak se na to kouká krásně, i když adrenalin, jestli to dá, prožívají všichni," zvedl kouč žen Zdeněk Vítek hlavu od dalekohledu, kterým trenéři sledují zásahy na střelnici.

Mohla minela i pomoct?

Koukalové mohlo pro další vývoj závodu pomoct, že minula tak brzy. "Někdy tím, že dáte minutu tak rychle, tak to pak nejsou takový nervy," mínil Rybář.

Trenéři rozhodli, že Koukalová bude startovat ve třetí skupině, čímž jela před ostatními favoritkami. "Asi to bylo dobře. Já s tím nemohla nic dělat," řekla Koukalová po závodu. Před startem ze svého čísla 51 ale radost asi moc neměla. "Přišlo jí divné, že jede už ve třetí a ostatní ve čtvrté," řekl její manžel Petr, co od ní slyšel.

Tah s dřívějším startem ale vyšel. Koukalová si dojela pro stříbro a výkonem mohla dostat soupeřky pod tlak. "Jela fantasticky závěr a mohla je znervóznit, protože viděly, jak jede perfektně, což závoďákovi na psychice nepřidá," řekl Rybář.

Rybář: Gábina už může medaile porovnávat

I ve třetím individuálním startu na MS vybojovala Koukalová medaili a po zlatu ze sprintu a bronzu ze stíhačky má i stříbro. "Asi nejcennější na dnešní medaili je, že Gábině chyběla do sbírky, aby měla všechny tři a mohla je porovnat," vtipkoval Rybář a vážně dodal: "Je to moc hezký a radujeme se ze stříbra, jako by to bylo zlato."

Šampionát si mezi ženami podmaňují Koukalová s Němkou Dahlmeierovou. V každém individuálním závodu se dostaly na stupně vítězů. "Je to hezký, když je tam česká závodnice a bojuje o kov nejvyšší," shodli se Rybář s Vítkem.

 

Právě se děje

před 44 minutami

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy