Fourcade proti Rusům, válka pokračuje. Putinův novinář nazval Francouze ubožákem

av av
15. 1. 2019 6:53
Martin Fourcade a Alexander Loginov, dva nejbližší pronásledovatelé Nora Johannese Böa v této sezoně Světového poháru v biatlonu, jsou nadále na ostří nože. Jejich problematický vztah eskaloval o víkendu v Oberhofu. Jeden mlčí, druhý mluví. Projděte si v přehledu, o co mezi sportovními hvězdami vlastně jde.
Ruský biatlonista Alexander Loginov
Ruský biatlonista Alexander Loginov | Foto: ČTK

Loginov v sezoně září

Alexander Loginov prožívá skvělou sezonu. Ruský biatlonista naplno nahrazuje Antona Šipulina, který se rozhodl ukončit kariéru. V celkovém pořadí Světového poháru mu patří druhá pozice, dokázal se tedy dokonce vklínit mezi největší současné biatlonové hvězdy, Nora Johannese Böa a Francouze Martina Fourcada.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy