Fourcade proti Rusům, válka pokračuje. Putinův novinář nazval Francouze ubožákem

av av
15. 1. 2019 6:53
Martin Fourcade a Alexander Loginov, dva nejbližší pronásledovatelé Nora Johannese Böa v této sezoně Světového poháru v biatlonu, jsou nadále na ostří nože. Jejich problematický vztah eskaloval o víkendu v Oberhofu. Jeden mlčí, druhý mluví. Projděte si v přehledu, o co mezi sportovními hvězdami vlastně jde.
Ruský biatlonista Alexander Loginov
Ruský biatlonista Alexander Loginov | Foto: ČTK

Loginov v sezoně září

Alexander Loginov prožívá skvělou sezonu. Ruský biatlonista naplno nahrazuje Antona Šipulina, který se rozhodl ukončit kariéru. V celkovém pořadí Světového poháru mu patří druhá pozice, dokázal se tedy dokonce vklínit mezi největší současné biatlonové hvězdy, Nora Johannese Böa a Francouze Martina Fourcada.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii, oznámil viceprezident Pence. Trump hovoří o skvělých zprávách, budou prý ušetřeny miliony životů.

před 20 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy