Fialkovy o start sezony nepřijdou. Smlouvu podepsaly po 11 hodinách jednání

Sport Sport
29. 11. 2018 17:15
Sestry Ivona a Paulína Fialkovy se na poslední chvíli domluvily se Slovenským biatlonovým svazem na znění reprezentační smlouvy. Nic tak nebrání tomu, aby v neděli naskočily do prvního závodu Světového poháru ve slovinské Pokljuce.
Paulina Fialková
Paulina Fialková | Foto: Lukáš Caha

Obě biatlonistky se dostaly se svazem do sporu kvůli několika bodům reprezentační smlouvy, problém měly zejména s převodem osobnostních práv na svaz a také s vyhazovem trenérů z jejich týmu.

I proto smlouvu nejprve odmítaly podepsat a na pomoc si dokonce povolaly právní kancelář. Sester se také zastalo slovenské ministerstva obrany a sportu, podle kterého je jejich start ve Světovém poháru dokonce ve veřejném zájmu. 

Ani svaz ale nechtěl ustoupit, a tak hrozilo, že slovenské hvězdičky přijdou o start sezony. Ve středu v noci se ale po jedenáctihodinovém jednání na půdě slovenského olympijského výboru podařilo spor urovnat a smlouvu podepsat. 

"Tato dohoda mi dnes umožňuje dělat sport, který miluji a reprezentovat naše malé, ale krásné Slovensko. Můžu Vám slíbit, že udělám maximum pro to, aby jsem Vám to vrátila v podobě krásných sportovních zážitků," uvedla ve čtvrtek večer na sociálních sítích Paulína Fialková. 

Světové pohár odstartuje už tuto neděli smíšenými štafetami, první individuální závody jsou na programu od středy až do neděle. 

 

Právě se děje

Další zprávy