reklama
 
 

Biatlonový experiment v Oberhofu. Chybí Šlesingr, vrací se Soukup, v nominaci je poprvé mladý Hošek

2. 1. 2018 13:02
Na první závody roku 2018 do německého Oberhofu odcestovalo šest českých biatlonistek a poprvé také stejný počet mužů. Jejich nominace není bez překvapení.

Praha - Dvaadvacetiletý Ondřej Hošek je poprvé mezi vyvolenými šéftrenéra biatlonové reprezentace Ondřeje Rybáře.

Biatlonistu z Brna vynesly do nominace na Světový pohár v německém Oberhofu stabilní výkony v této sezoně, především pak páté místo ve vytrvalostním závodě IBU Cupu v rakouském Obertilliachu.

Do prvního týmu se vrací také velezkušený Jaroslav Soukup. Ten si nominaci zajistil bezchybným výkonem v závodě s hromadným startem při úvodním kole Českého poháru.

"Pro oba kluky je to šance, jak se ještě ukázat před olympijskými hrami, potažmo před evropským šampionátem," vysvětlil Rybář pro oficiální web českého biatlonu.

V šestičlenné sestavě tentokrát chybí stálý člen reprezentačního týmu Michal Šlesingr. Ten už sice víceméně doléčil zraněné koleno, trenéři se však rozhodli jej na úvod druhého trimestru raději šetřit.

"Michal už trénuje, koleno vypadá v tuto chvíli v pořádku, ale na závodění to ještě není. Rozhodli jsme, že se bude s trenérem Málkem připravovat v Novém Městě na Moravě," vysvětlil šéftrenér.

Čeští muži mohou v závodech Světového poháru využít jen pět závodníků, přesto jich do Oberhofu odjelo o jednoho navíc. "Na programu jsou štafety a tak trochu spekulujeme s tím, jak ji postavíme. Chceme hrát s více kartami," zdůvodnil rozšíření nominace Rybář.

Kromě Hoška a Soukupa mohou trenéři v Oberhofu využít Michala Krčmáře, Ondřeje Moravce, Adama Václavíka a Tomáše Krupčíka.

Beze změn zůstává ženská část reprezentačního výběru. V Duryňském lese budou od čtvrtka do neděle zápolit Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová a Veronika Zvařičová.

autor: Sport | 2. 1. 2018 13:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama