Evo, děkujeme. Puskarčíková udělala stříbrnou tečku za biatlonovou kariérou

ČTK ČTK
23. 3. 2022 19:21
Ve znamení loučení se neslo biatlonové mistrovství republiky. Druhým místem v supersprintech ukončila kariéru Eva Puskarčíková. Šampaňské zkrápělo a potlesk si vyslechli i další končící závodníci Natálie Jurčová a Tomáš Krupčík. V jabloneckém areálu Břízky se z titulů radovali Jessica Jislová a mezi muži překvapivě Tomáš Mikyska.
Eva Puskarčíková v posledním závodě kariéry na MČR 2022 dojela druhá
Eva Puskarčíková v posledním závodě kariéry na MČR 2022 dojela druhá | Foto: ČTK

Puskarčíková běžela většinu finále supersprintu třetí, ale poslední střeleckou položku zvládla čistě a posunula se na stříbrnou pozici. Na stadionu si plácala s fanoušky, hned za cílem dostala květinu, sprchu šampaňským a vítal ji transparent s nápisem "Evo, děkujeme".

Objala se s reprezentačními kolegy a stejně jako Krupčík a Jurčová létala při hoblu vzduchem. "Když se mě zeptáte, jaké to je, tak začnu brečet," uvedla jednatřicetiletá biatlonistka. "Díky, že jste dorazili a fandíte nám pořád, ať se daří nebo nedaří. Já teď budu taky fandit, z gauče," dodala Puskarčíková. Cestou na stupně vítězů se podepisovala a fotila s fanoušky.

Supersprintu žen dominovala Jislová, která se do čela dostala po první bezchybné střelbě a celkem udělala ve čtyřpoložkovém závodu nejméně chyb - tři. "Jsem ráda, že i doma jsem zvládla zastřílet," uvedla Jislová, letos z české reprezentace nejlepší střelkyně sezony. Na třetí místo se v posledním kole dostala Markéta Davidová, loučící se Jurčová byla čtvrtá.

Mikyska ovládl kvalifikaci, do finále vyrazil první a nikoho před sebe nepustil. Minul jen jeden terč z dvaceti a vyhrál skoro o 20 vteřin před juniorským mistrem světa Jonášem Marečkem. "Je to normální, závod jako závod," uvedl vítěz.

Nejlepší český biatlonista Michal Krčmář byl pátý po šesti chybách na střelnici, všechny udělal vestoje. Krupčíkovým posledním umístěním kariéry je sedmá příčka.

Mistrovství ČR v biatlonu v Jablonci nad Nisou - supersprint:

Muži: 1. Mikyska (SKP Kornspitz) 11:22,9 (1 trest. okruh), 2. Mareček (SK Nové Město n. M.) -19,5 (3), 3: Václavk -28,9 (4), 4. Hornig 39,4 (2), 5. Krčmář (všichni SKP Kornspitz) -48,4 (6)

Ženy: 1. Jislová 13:28,2 (3), 3. Puskarčíková -16,6 (4), 3: Davidová-21,9 (7), 4. Jurčová -29,1 (5), 5. Masaříková (všechny SKP Kornspitz) -1:01,2 (3).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy