Dojemné shledání s koučem. Biatlonistky konečně mohly potrénovat s Gjellandem

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 7. 2020 6:23
Kvůli světové pandemii koronaviru zůstal uvězněný v Norsku a mohl české biatlonistky trénovat jen na dálku. Na začátku července už ale Egil Gjelland přiletěl a mohl v Letohradu převzít otěže přípravy reprezentačního týmu.
Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková.
Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Český ženský biatlonový tým se na další sezonu naplno připravuje už od května, s norským trenérem se ale reprezentantky kvůli karanténě neviděly čtyři měsíce. Musel je tedy cepovat asistent trenéra Jiří Holubec.

"Konečně si Jířa může odpočinout a není na všechno sám," cituje slova Jessiky Jislové web českého biatlonu.

Norský kouč zjistil, že během jeho nepřítomnosti se nic katastrofálního nestalo, jeho svěřenkyně se bez dozoru "šéfa" rozhodně neflákaly.

"Holky jsou na takové úrovni, jakou jsme na základě tréninkového plánu očekávali. Když jste tak daleko, máte samozřejmě obavy, jestli to nemůže mít špatný vliv. Ale pracovaly dobře. Je tu spousta pozitiv, také je co zlepšovat. A proto se těším na zbytek přípravy," prohlásil Gjelland.

A těšily se na něj i samotné biatlonistky. "Srdečně jsme ho přivítaly. Bylo to skoro na slzu," říká Eva Kristejn Puskarčíková. "Všechny jsme ho objaly naráz. Stýskalo se nám," dodala Jislová.

Přitom dostat se do Prahy nebylo pro norského rodáka vůbec jednoduché. "Letěl jsem z Bergenu, v ten den to byl jediný let. Spolu se mnou ho využila spousta Čechů, kteří pracují v Norsku. Přiletěli jsme do Amsterdamu a tam pět hodin čekali na jediný let do Česka," vysvětlil.

Do Česka si přivezl i spoustu energie, kterou nabral doma při práci na farmě. "Jo, je vyšvihaný. V nejlepší formě, co jsme ho kdy viděly," chválí Jislová. "Je pohublý," přidává se Markéta Davidová.

V Letohradu biatlonistky pracovaly hlavně na kondici, poměřily se i v závodě na tři kilometry, ale každá si při něm hlídala spíše své časy.

"Taková je filozofie, kterou jsme si nastavili s Egilem. Neporovnáváme se mezi sebou. Každá si hlídá své časy a snaží se soupeřit sama se sebou. Překonat sama sebe je nejtěžší," uvedla Jislová.

Po tréninkovém bloku v Letohradě dostaly Češky volno a po něm už vyrazí na první zahraniční soustředění do rakouského Ramsau.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy