Dojemné shledání s koučem. Biatlonistky konečně mohly potrénovat s Gjellandem

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 7. 2020 6:23
Kvůli světové pandemii koronaviru zůstal uvězněný v Norsku a mohl české biatlonistky trénovat jen na dálku. Na začátku července už ale Egil Gjelland přiletěl a mohl v Letohradu převzít otěže přípravy reprezentačního týmu.
Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková.
Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Český ženský biatlonový tým se na další sezonu naplno připravuje už od května, s norským trenérem se ale reprezentantky kvůli karanténě neviděly čtyři měsíce. Musel je tedy cepovat asistent trenéra Jiří Holubec.

"Konečně si Jířa může odpočinout a není na všechno sám," cituje slova Jessiky Jislové web českého biatlonu.

Norský kouč zjistil, že během jeho nepřítomnosti se nic katastrofálního nestalo, jeho svěřenkyně se bez dozoru "šéfa" rozhodně neflákaly.

"Holky jsou na takové úrovni, jakou jsme na základě tréninkového plánu očekávali. Když jste tak daleko, máte samozřejmě obavy, jestli to nemůže mít špatný vliv. Ale pracovaly dobře. Je tu spousta pozitiv, také je co zlepšovat. A proto se těším na zbytek přípravy," prohlásil Gjelland.

A těšily se na něj i samotné biatlonistky. "Srdečně jsme ho přivítaly. Bylo to skoro na slzu," říká Eva Kristejn Puskarčíková. "Všechny jsme ho objaly naráz. Stýskalo se nám," dodala Jislová.

Přitom dostat se do Prahy nebylo pro norského rodáka vůbec jednoduché. "Letěl jsem z Bergenu, v ten den to byl jediný let. Spolu se mnou ho využila spousta Čechů, kteří pracují v Norsku. Přiletěli jsme do Amsterdamu a tam pět hodin čekali na jediný let do Česka," vysvětlil.

Do Česka si přivezl i spoustu energie, kterou nabral doma při práci na farmě. "Jo, je vyšvihaný. V nejlepší formě, co jsme ho kdy viděly," chválí Jislová. "Je pohublý," přidává se Markéta Davidová.

V Letohradu biatlonistky pracovaly hlavně na kondici, poměřily se i v závodě na tři kilometry, ale každá si při něm hlídala spíše své časy.

"Taková je filozofie, kterou jsme si nastavili s Egilem. Neporovnáváme se mezi sebou. Každá si hlídá své časy a snaží se soupeřit sama se sebou. Překonat sama sebe je nejtěžší," uvedla Jislová.

Po tréninkovém bloku v Letohradě dostaly Češky volno a po něm už vyrazí na první zahraniční soustředění do rakouského Ramsau.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Norové při návratu do SP získali ve skiatlonu všech šest medailí

Norská reprezentace v běhu na lyžích při návratu do Světového poháru po téměř dvou měsících zcela ovládla skiatlon v Lahti. V závodě žen na 2×7,5 km zvítězila Therese Johaugová před Helene Marií Fossesholmovou a Heidi Wengovou. Jejich týmoví kolegové na dvojnásobné trati si rozebrali medaile v pořadí Emil Iversen, Sjur Röthe, Paal Golberg.

před 33 minutami

Zemřel slavný televizní moderátor Larry King

Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King, informovala televize CNN, na níž moderátor po desetiletí vedl svou talkshow Larry King Live, v níž zpovídal prezidentské kandidáty, celebrity, i hosty z každodenního života. King byl začátkem ledna hospitalizován s covidem-19.

Podle prohlášení mediální společnosti Ora Media zemřel King v sobotu ráno v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles, kam byl podle CNN převezen na začátku roku kvůli těžkému průběhu covidu-19. Oznámení však příčinu Kingova úmrtí neuvádí.

CNN vysílala Kingův pořad Larry King Live po dobu 25 let, za něž moderátor natočil přes 6000 dílů. Pořad skončil v roce 2010, King se však o dva roky později vrátil na obrazovky na stanici Ora TV, kde třikrát týdně moderoval pořad Larry King Now.

Moderátor měl podle CNN cukrovku 2. typu a za svůj život čelil řadě zdravotních obtíží, včetně několika infarktů, kvůli nimž v roce 1987 podstoupil čtyřnásobný koronární bypass. V roce 2017 oznámil, že trpí rakovinou plic, kterou se mu však po operaci podařilo překonat.

Další zprávy