Davidovou straší před mistrovstvím zrádná trať. Nejdůležitější bude účes, směje se

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
13. 2. 2020 10:56
Krásné počasí, romantická scenérie zasněžených vrcholků hor a k tomu parádní výsledky. Markéta Davidová má Anterselvu hluboko pod kůží a nedá na ni dopustit. Před čtvrtečním startem biatlonového mistrovství světa v italském středisku je ale obezřetná.
Markéta Davidová s medailí z Anterselvy.
Markéta Davidová s medailí z Anterselvy. | Foto: Petr Slavík, Český biatlon

Loni v třítisícovém městečku Jižního Tyrolska prožila nejúžasnější chvíle kariéry. Nyní třiadvacetiletá biatlonistka tu senzačně ovládla sprint a poté si pověsila na krk i stříbro z hromadného závodu.

"V Anterselvě to mám ráda, i když je pravda, že jsem tu zažila jen hezké počasí. Doufám, že tak bude i teď. Minulý rok jsem tu zajela hezké závody, ale nevím, jestli mi trať vyloženě sedí," uvedla na webu biatlonového svazu.

Závodní okruh Südtirol Areny je sice rovinatější, ale o to je tu méně míst, kde si mohou biatlonisté vydechnout. 

"Jsou tu kopce, které, když na to máte, vyjedete technikou 1 : 1. Když na to nemáte, tak můžete dost ztratit," vysvětluje Davidová.

Po skvělém prvním trimestru sezony pro ni přišel v tom druhém trochu výsledkový útlum. Momentálně jí v průběžném hodnocení Světového poháru patří 16. místo. Proto na šampionátu přímo medailové ambice nemá.

"Hlavně aby střelba nebyla jako na horské dráze. Nemám žádný speciální plán a závody budu brát, jako by to byl normální svěťák. To je podle mě správný přístup," nechala se slyšet.

Stejně jako celý český biatlonový tým absolvovala těsně před šampionátem přípravu v nedalekém Ridnaunu, která jí pomohla s aklimatizací na vysokou nadmořskou výšku.

"Měli jsme pěkné počasí a perfektní podmínky. Zvládli jsme odtrénovat všechno, co jsme měli. Těžko se dá odhadnout, jestli mám načasovanou formu na mistrovství. Děláme všechno pro to, aby to tak bylo. Ale stejně to mají i ostatní týmy," dodala Davidová.

Při otázce, co by se mělo sejít, aby měla na šampionátu ideální závod, si dovolí i zavtipkovat. "Nevím, jestli něco takového existuje. Možná jedna věc… správný účes!" smála se.

Aktuálně nejlepší česká biatlonistka už se může začít česat. Dnes ve 14:45 startuje v Anterselvě závod smíšených štafet, kde copatá reprezentantka nebude chybět.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy