Davidová už trumfla Koukalovou. Biatlon jí ale brání ve splnění životního snu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 2. 2021 12:22
To srovnání se nabízí. Poslední dva tituly české mistryně světa dělí od sebe jen čtyři roky. Osudy biatlonistek Markéty Davidové a Gabriely Koukalové jsou v mnohém podobné.

Davidová - Velmi pečlivá střelkyně

Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Jestli Davidovou něco pojí se jménem Koukalová, je to její práce na střelnici. Ani jedna nepatří k nejrychlejším střelkyním. Každou ránu si pečlivě chystá, protože ví, že co ztratí na trestných kolech, na trati už nejspíše nedožene.  

Koukalová - Běžecký somatotyp

Biatlon, Oberhof, závod s hromadným startem žen (Koukalová)
Biatlon, Oberhof, závod s hromadným startem žen (Koukalová) | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Podobně jako Davidová, kdykoli zkoušela na střelnici palbu zrychlit, bylo to na úkor přesnosti. Na druhou stranu, ráda o sobě říkala, že je "kus ženské", které to po trati pěkně jede. Někdy si uměla ze závodu udělat vlastní stíhačku, ale díky skvělým běžeckým genům to zvládala. 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 37 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy