Českým biatlonistkám sprint nevyšel, Jislová a Davidová skončily až ve třetí desítce

12. 1. 2022 16:36
Biatlonistka Jessica Jislová skončila jednadvacátá a Markéta Davidová sedmadvacátá ve sprintu v německém Ruhpoldingu. Potřetí v kariéře vyhrála závod Světového poháru a poprvé v této disciplíně Švédka Elvira Öbergová.
Jessica Jislová
Jessica Jislová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Z českých reprezentantek se do nedělního stíhacího závodu spolu s Jislovou a Davidovou dostaly také devětatřicátá Lucie Charvátová a Eva Puskarčíková, jež doběhla na 56. místě. Tereza Voborníková se mezi šedesátku postupujících nevešla o dvě příčky a o necelé dvě vteřiny.

Jislová potvrdla dobrou střeleckou formu a trefila všech deset terčů. "Ze střelby mám radost. Střelnice vypadá, že je jednoduchá, ale zas tak lehké to tady není. V běhu se oproti Oberhofu určitě cítím líp a trať mi tady víc vyhovuje," hodnotila pro Českou televizi Jislová, která bodovala už pojedenácté v sezoně, což je víckrát než dohromady za minulé tři zimy.

Davidová startovala za Jislovou a musela na jeden trestný okruh po stojce, při níž minula první ranou. "Závod byl těžký, ale asi jeden z nejlepších tady. Nevím proč, ale nesedí mi to tady. Dneska jsem se trápila taky, ale ne až tak moc," řekla Davidová, která si 27. místem vylepšila o příčku své maximum v Chiemgau aréně, kde se ale dnes závodilo bez fanoušků.

Elvira Öbergová střílela čistě a měla nejrychlejší běžecký čas. Vyhrála s náskokem 21,6 sekundy před vedoucí ženou seriálu Norkou Marte Olsbuovou Röiselandovou.

Ve čtvrtek mají na pořadu sprint muži. V pátek pojedou ženy štafetu, muži o den později a neděle je vyhrazená pro stíhací závody obou kategorií.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - sprint (7,5 km): 1. E. Öbergová (Švéd.) 19:45,2 (0 tr. okruhů), 2. Röiselandová (Nor.) -21,6 (0), 3. Wiererová (It.) -29,7 (0), 4. Alimbekavová (Běl.) -30,2 (0), 5. Braisazová-Bouchetová (Fr.) -40,0 (1), 6. Hauserová (Rak.) -42,1 (0), 7. Bescondová (Fr.) -48,2 (0), 8. Mironovová (Rus.) -50,9 (0), 9. Perssonová -55,9 (0) a Brorssonová (obě Švéd.) -55,9 (1), …21. Jislová -1:21,3 (0), 27. Davidová -1:31,3 (1), 39. Charvátová -1:50,4 (2), 56. Puskarčíková -2:18,2 (1), 62. Voborníková (všechny ČR) -2:22,8 (1).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů): 1. Röiselandová 591, 2. E. Öbergová 509, 3. Alimbekavová 461, 4. H. Öbergová (Švéd.) 434, 5. Hauserová 420, 6. Solová (Běl.) 379, …10. Davidová 305, 19. Jislová 204, 59. Puskarčíková 30, 64. Charvátová 23, 75. Vinklárková (ČR) 12.