Češky zazářily na biatlonovém IBU Cupu. Zvařičová byla ve sprintu čtvrtá, Davidová sedmá

Sport Sport
26. 11. 2017 8:15
Biatlonistky Veronika Zvařičová a Markéta Davidová se v sobotním sprintu IBU Cupu blýskly čtvrtým a sedmým místem.
Markéta Davidová (vlevo) patří mezi velké naděje českého biatlonu
Markéta Davidová (vlevo) patří mezi velké naděje českého biatlonu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Sjusjoen (Norsko) - Do A-týmu se nevešly, ale v nižší soutěži září. Veronika Zvařičová a Markéta Davidová předvedly v sobotním druhém sprintu úvodního kola IBU Cupu v norském Sjusjoenu parádní výkon. První brala po čisté střelbě čtvrté, druhá s jednou chybou sedmé místo.

"Pro Veroniku to byl zajímavý závod hned od počátku. Výborně běžela a díky nulové střelbě se držela na medailových pozicích. O velké stupně vítězů ji až v samém závěru připravila Herrmannová z Německa," hodnotil závod pro web českého biatlonu trenér Marián Málek.

Ve čtvrtečním sprintu byla za těžkých podmínek Zvařičová až 46., nyní předvedla ve dle skvělé střelby i devátý nejrychlejší běh. Davidová byla v této disciplíně dokonce  třetí. 

"Myslím, že ve čtvrtek jury to nezvládla, ten závod se neměl vůbec uskutečnit. My trenéři jsme třeba vůbec neviděli na terče a nemohli závodníkům dát žádné pokyny," dodává Málek.

To čeští muži na tom byli v sobotu o poznání hůř. Nejlepší z týmu Adam Václavík po čtvrtečním 18. místě přidal 22. příčku. "Vstoje dvakrát zbytečně chyboval, rány byly ´usápnuté´. Stále ho ještě také limituje v létě zlomená noha, ale bojuje s tím statečně. Nominoval jsem ho i do neděleních štafet, ale pokud bude mít bolesti, které ho trápily po závodě, tak nepoběží," přiznal trenér Marek Lejsek.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Amazon bitcoin přijímat nebude. Cena kryptoměny po výstupu nad 40 000 dolarů klesla

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin po krátkém pondělním výstupu nad 40 000 dolarů (zhruba 872 000 Kč) opět klesla. Největší světový internetových obchod Amazon totiž popřel zprávu, že hodlá do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle serveru CoinDesk se bitcoin krátce po 13:00 SELČ prodával za 37 598 dolarů. Jeho cena tak za posledních 24 hodin vykazovala pokles zhruba o 2,5 procenta. V pondělí večer přitom vystoupila až na 40 539,39 dolaru. Hranici 40 000 dolarů tak překonala poprvé od poloviny června.

K růstu ceny bitcoinu přispěla nedělní zpráva londýnského listu City A.M., že Amazon plánuje do konce roku začít přijímat platby v bitcoinech. Amazon ale v pondělí tuto zprávu popřel. "Bez ohledu na náš zájem o tuto oblast není spekulace ohledně našich konkrétních plánů pro kryptoměny pravdivá," uvedla firma.

Zdroj: ČTK
Další zprávy