Češky zazářily na biatlonovém IBU Cupu. Zvařičová byla ve sprintu čtvrtá, Davidová sedmá

Sport Sport
26. 11. 2017 8:15
Biatlonistky Veronika Zvařičová a Markéta Davidová se v sobotním sprintu IBU Cupu blýskly čtvrtým a sedmým místem.
Markéta Davidová (vlevo) patří mezi velké naděje českého biatlonu
Markéta Davidová (vlevo) patří mezi velké naděje českého biatlonu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Sjusjoen (Norsko) - Do A-týmu se nevešly, ale v nižší soutěži září. Veronika Zvařičová a Markéta Davidová předvedly v sobotním druhém sprintu úvodního kola IBU Cupu v norském Sjusjoenu parádní výkon. První brala po čisté střelbě čtvrté, druhá s jednou chybou sedmé místo.

"Pro Veroniku to byl zajímavý závod hned od počátku. Výborně běžela a díky nulové střelbě se držela na medailových pozicích. O velké stupně vítězů ji až v samém závěru připravila Herrmannová z Německa," hodnotil závod pro web českého biatlonu trenér Marián Málek.

Ve čtvrtečním sprintu byla za těžkých podmínek Zvařičová až 46., nyní předvedla ve dle skvělé střelby i devátý nejrychlejší běh. Davidová byla v této disciplíně dokonce  třetí. 

"Myslím, že ve čtvrtek jury to nezvládla, ten závod se neměl vůbec uskutečnit. My trenéři jsme třeba vůbec neviděli na terče a nemohli závodníkům dát žádné pokyny," dodává Málek.

To čeští muži na tom byli v sobotu o poznání hůř. Nejlepší z týmu Adam Václavík po čtvrtečním 18. místě přidal 22. příčku. "Vstoje dvakrát zbytečně chyboval, rány byly ´usápnuté´. Stále ho ještě také limituje v létě zlomená noha, ale bojuje s tím statečně. Nominoval jsem ho i do neděleních štafet, ale pokud bude mít bolesti, které ho trápily po závodě, tak nepoběží," přiznal trenér Marek Lejsek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Farského odjezd je dle Zemana podvodem na voličích. S Lipavským odmítá mluvit

Odjezd poslance STAN Jana Farského na půlroční stáž do Spojených států je podle prezidenta Miloše Zemana podvodem na voličích, který činí vládní hnutí Starostů málo důvěryhodným. Zeman to řekl v Pressklubu na Frekvenci 1.

Podle Zemana je nesporné, že Farský voliče podvedl. "Já bych doplnil, že je to hloupý podvod na voličích, hloupý podvod je ten, který snadno prohlédnete," řekl. "Já to chápu jako výraz neuvěřitelného amatérismu, který vzhledem k pozici pana Farského ve STANu samozřejmě činí málo důvěryhodným i STAN jako celek," dodal.

Zeman také uvedl, že se hodlá o zahraniční politice bavit jen s premiérem Fialou, obnovení schůzek i s ostatními představiteli, jakými je například ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) pokládá za zbytečné.

Prezident dále řekl, že jeho zdravotní stav se lepší a 26. února navštíví poprvé po svém propuštění z nemocnice Pražský hrad. 

Další zprávy