Na šampionátu v letním biatlonu získal Kristejn stříbro, Charvátová jela šest trestných kol

27. 8. 2016 18:46
V Estonsku probíhá světový šampionát v letním biatlonu. Lukáš Kristejn skončil ve sprintu druhý, mezi ženami dojela Lucie Charvátová po šesti trestných kolech třináctá.
Biatlonista Lukáš Kristejn
Biatlonista Lukáš Kristejn | Foto: ČTK

Otepää - Lukáš Kristejn získal na mistrovství světa v letním biatlonu v estonském Otepää stříbrnou medaili ve sprintu. Na vítězného Slováka Martina Otčenáše ztratil 34,3 sekundy, když musel absolvovat dva trestné okruhy. Mezi juniory Jan Burian skončil druhý, Ondřej Hošek třetí a Jakub Procházka čtvrtý.

Ve sprintu žen obsadila Lucie Charvátová navzdory šesti trestným kolům třinácté místo. Nejlepší českou juniorkou byla na šestém místě Markéta Davidová.

"Po pátečním vítězství smíšené štafety juniorů je Kristejnovo druhé místo a dvě medaile juniorů dalším výrazným úspěchem a potvrzením naší kvality ve světové špičce," řekl ČTK prezident Českého biatlonového svazu Jiří Hamza.

Nejúspěšnější čeští biatlonisté Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Gabriela Koukalová ani Veronika Vítková se sprintu nezúčastnili.

Mistrovství světa v letním biatlonu v Otepää (Estonsko):

Muži - sprint na 10 km: 1. Otčenáš (SR) 26:14,9 (1 trestný okruh), 2. Kristejn (ČR) -34,3 (2), 3. Kljachin (Rus.) -38,1 (1), ...16. Krupčík 2:09,4 (1), 45. Václavík (oba ČR) -4:20,8 (5).

Junioři: 1. Myhda (Ukr.) 27:11,9 (1), 2. Burian -19,8 (2), 3. Hošek -49,2 (2), 4. Procházka (všichni ČR) -1:04,3 (2).

Ženy - sprint na 7,5 km: 1. Pidhrušná (Ukr.) 22:18,5 (1), 2. Frolinová (Korea) -10,6 (2), 3. Varvynecová (Ukr.) -20,4 (1), ...13. Charvátová -1:35,0 (6), 15. Johanidesová -1:36,6 (2), 33. Černá (všechny ČR) -3:42,8 (4).

Juniorky: 1. Merkušinová (Ukr.) 22:59,1 (0), 2. Mitorajová (Pol.) -2,5 (1), 3. Gerbulová (Rus.) -26,2 (2), ...6. Davidová -1:30,5 (3), 25. Tkadlecová -3:48,6 (5), 28. Suchá (všechny ČR) -4:12,1 (4).