České biatlonistky na elitní desítku nedosáhly, nejlépe skončila dvanáctá Vítková

ČTK ČTK
11. 1. 2018 16:33
Body získala i Eva Puskarčíková a poprvé od autonehody v roce 2013 také Veronika Zvařičová.
Veronika Vítková v Ruhpoldingu
Veronika Vítková v Ruhpoldingu | Foto: Milan Kammermayer

Ruhpolding - České biatlonistky ve vytrvalostním závodě na Světovém poháru v Ruhpoldingu nenavázaly na středeční vydařené vystoupení mužů, kteří se v trojici dostali do první desítky.

Ženy neměly tak přesnou mušku, nejlepší z nich Veronika Vítková obsadila se dvěma trestnými minutami dvanáctou příčku. Stejně jako před dvěma lety v Ruhpoldingu vyhrála Italka Dorothea Wiererová.

Vítková na obou položkách vleže minula hned první ránu. Jinak byla přesná a společně s devátým běžeckým časem to stačilo na umístění v druhé desítce. Přesně vyrovnala svůj výsledek z prvního vytrvalostního závodu sezony v Östersundu.

Pro Vítkovou bývají úvodní rány vleže kritické, jedinou takovou chybu udělala i při třetím místě ve sprintu v Oberhofu. "Nevím, čím to je. Jestli jak se obávám těch mých kritických ležek, tak jestli hned tu první ránu udělám něco špatně. Nevím, nedokážu se těch jedniček vyvarovat," řekla Vítková České televizi.

Pochvalovala si, že jí vydržely síly, i když závod na 15 kilometrů rozjela poměrně rychle. Její běžecký výkon ocenil i trenér ženského týmu Zdeněk Vítek. "Myslím, že umístění do patnáctky se dvěma trestnými svědčí o tom, že Verča je ve slušné běžecké formě," poznamenal.

Na rozdíl od Vítkové za výkonem ze Švédska zaostala Eva Puskarčíková, kterou v Östersundu bezchybná střelba vynesla na sedmé místo. Tentokrát udělala po jedné chybě na obou položkách vestoje a obsadila 23. příčku. "S během jsem asi spokojenější než v Östersundu, ale ty dvě jedničky dost zamrzí. Přišlo mi, že jsem přijela dost vydejchaná. Bohužel asi chyba na spoušti," zhodnotila své vystoupení Puskarčíková.

Zvařičová bodovala poprvé od autonehody

První body po návratu do SP po autonehodě na jaře 2013 získala Veronika Zvařičová. S jednou trestnou minutou obsadila 32. příčku a zaznamenala druhý nejlepší výsledek mezi elitou. Lepší byla jen při mistrovství světa v roce 2009 v Pchjongčchangu, kdy ještě jako juniorka obsadila ve sprintu 22. pozici.

Nyní může být Zvařičová kandidátkou na nominaci do sobotní štafety. V ní vedle Vítkové, Puskarčíkové a mladé Markéty Davidové v aktuální sezoně jezdila Jessica Jislová. Rozhodovat se bude v pátek. "Uvidíme, jak to postavíme, protože máme ještě jeden trénink před sebou. Když budou zdravé, tak máme možnost vybrat z pěti holek, což je lepší, než kdyby byly čtyři nebo tři," řekl Vítek.

Wiererová potvrdila aktuální skvělou střeleckou formu, stejně jako minulý týden při sprintu a stíhačce v Oberhofu trefila všechny terče. Díky tomu potřetí ve Světovém poháru vyhrála individuální závod. Poprvé na stupních vítězů skončila rovněž bezchybná Kanaďanka Rossanna Crawfordová, která byla třetí. I s jednou trestnou minutou se před ni díky běhu dostala Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Malý křišťálový glóbus v hodnocení této disciplíny získala Běloruska Naděžda Skardinová, která po triumfu v Östersundu dnes obsadila sedmou příčku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy