Muži (a ženy) v černém. Kombinézy českých biatlonistů vyvolaly kontroverze

Češi nastoupili do nové sezony v nových barvách. Převládá černá. Líbí se vám?
Nové úbory české biatlonové reprezentace přinesly kontroverzi. Rozhodně ne takovou, jako nové dresy národního týmu hokejistů, přesto se o změně barev hodně mluví.
Kombinéza nese označení Kašper na počest průkopníka Světového poháru Zdeňka Kašpera, který zemřel letos v říjnu. Na snímku Eva Puskarčíková.
Ondřej Moravec po zveřejnění nové kombinézy uznal, že reakce fanoušků nejsou nikterak nadšené. Sám je ale spokojen. Pochvaloval si zejména bílou čepici. "Dřív ji nosili Norové a já vždycky takovou chtěl." V Pokljuce si ale zkušený biatlonista vystačil s čelenkou.
V minulých sezonách měli čeští reprezentanti na hlavách čepice červené barvy a logem sponzora Viessmann. Spolupráce firmy s českým biatlonem ale před novou sezonu skončila po šesti letech.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Sport
12. 12. 2018 18:01
Češi nastoupili do nové sezony v nových barvách. Převládá černá. Líbí se vám?
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy