Bronz bezmála po dvou letech. Tak se Češky skvěle praly s nástrahami Durynského lesa

České biatlonistky šokovaly v náročných podmínkách v Oberhofu třetím místem ve štafetě.
Štafetový závod žen odstartoval v Oberhofu za hustého sněžení. Českou štafetu rozjížděla Lucie Charvátová.
Charvátová nezačala závod v náročných podmínkách dobře, po střelbě vestoje musela na trestný okruh a předávala Veronice Vítkové až na třináctém místě s velkou ztrátou.
Diváci si nenechali závod zkazit zataženým a nepříjemným počasím, tolik typickým pro německé středisko Oberhof v Durynském lese.
Takto bojovala s tratí slovenská kometa Paulína Fialková, ale druhý úsek jí nevyšel podle představ. Slovenská štafeta nakonec dokončila závod na šestém místě, především zásluhou skvělého finiše Anastasie Kuzminové.
Foto: Petr Slavík, Český biatlon
Sport Petr Slavík, Český biatlon, Sport
Aktualizováno 13. 1. 2019 17:13
České biatlonistky se ve štafetě umístily na stupních vítězů bezmála po dvou letech. Podívejte se na fotografie ze štafetových závodů v Oberhofu.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 5 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy