Bronz bezmála po dvou letech. Tak se Češky skvěle praly s nástrahami Durynského lesa

České biatlonistky šokovaly v náročných podmínkách v Oberhofu třetím místem ve štafetě.
Štafetový závod žen odstartoval v Oberhofu za hustého sněžení. Českou štafetu rozjížděla Lucie Charvátová.
Charvátová nezačala závod v náročných podmínkách dobře, po střelbě vestoje musela na trestný okruh a předávala Veronice Vítkové až na třináctém místě s velkou ztrátou.
Diváci si nenechali závod zkazit zataženým a nepříjemným počasím, tolik typickým pro německé středisko Oberhof v Durynském lese.
Takto bojovala s tratí slovenská kometa Paulína Fialková, ale druhý úsek jí nevyšel podle představ. Slovenská štafeta nakonec dokončila závod na šestém místě, především zásluhou skvělého finiše Anastasie Kuzminové.
Foto: Petr Slavík, Český biatlon
Sport Petr Slavík, Český biatlon, Sport
Aktualizováno 13. 1. 2019 17:13
České biatlonistky se ve štafetě umístily na stupních vítězů bezmála po dvou letech. Podívejte se na fotografie ze štafetových závodů v Oberhofu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy