Boj s vánicí i nadmořskou výškou. Biatlonovou nádheru v Anterselvě halí bílá tma

Boj s vánicí i nadmořskou výškou. Biatlonovou nádheru v Anterselvě halí bílá tma
Už ve čtvrtek se rozběhne vrchol biatlonové sezony: mistrovství světa v Anterselvě.
Největší zážitek v kariéře by to měl být pro novicku v ženském týmu Terezu Vinklárkovou.
Jednadvacetiletá juniorka v týmu nahradila stále ještě nemocnou Veroniku Vítkovou.
Užít by si měli vysokohorskou etapu sezony nejen biatlonisté, ale i fanoušci. Trať nabízí krásné výhledy.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
12. 2. 2020 10:43
Podívejte se na první obrázky z dějiště mistrovství světa v biatlonu. Anterselvu zatím halí bílá tma kvůli ostrému větru.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy