Češi se dočkají dalších domácích závodů SP nejpozději za dva roky. Možná už příští rok místo Ťumeni

ČTK ČTK
18. 12. 2016 12:00
Další podnik biatlonového Světového poháru se uskuteční v Česku nejpozději za dva roky. Česko bude usilovat o volný termín i v příští sezoně, ale pouze v případě, že o pořadatelství přijde ruská Ťumeň.
SP v NMNM: fanoušci
SP v NMNM: fanoušci | Foto: ČTK

Nové Město na Moravě - Nejpozději do dvou let by se měl do České republiky vrátit Světový pohár v biatlonu. Šéf českého svazu Jiří Hamza uvedl, že by se v Novém Městě na Moravě měla biatlonová elita znovu sejít v prosinci 2018, ale kalendář bude mezinárodní unie IBU schvalovat až v únoru příštího roku.

Znovu možná už příští rok

Pokud by exekutiva IBU kvůli ruské dopingové aféře odebrala pořadatelství Světového poháru sibiřské Ťumeni, Česko by se o případný volný termín v sezoně 2017/18 ucházelo.

"Předběžný termín (pro další SP na Vysočině) je za dva roky v prosinci, ale uvidíme, co udělá ta aféra teď. Ale určitě, kdyby Ťumeni byly odebrány závody, tak o ně budeme usilovat," řekl dnes Hamza novinářům.

Světový pohár tři roky v řadě

Češi mají předběžně od IBU přislíbeno, že se v Novém Městě na Moravě bude konat Světový pohár od sezony 2018/19 tři roky po sobě.

Nyní se Světový pohár uskutečnil na Vysočině počtvrté a znovu vyvolal obrovský divácký zájem. V sobotu přišlo 35 tisíc fanoušků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru a čeští i zahraniční závodníci mluvili o obecenstvu v superlativech.

"To si vybojovali závoďáci," řekl Hamza o českém týmu v čele s Gabrielou Koukalovou a Ondřejem Moravce. "Je bezva, že pokračuje tahle euforie. Je to jak ve snu. Je to bláznivý příběh, snad bude pokračovat," uvedl.

Pořadatelé už další tribuny nemají kde stavět

Počet okolo 35 až 36 tisíc fanoušků na den je maximum, co areál pojme. Další tribuny už pořadatelé v budoucnu přistavovat nehodlají, ani není kam. "Víc lidí sem pustit nemůžeme. Euforie nebude donekonečna a je třeba to brát s pokorou. Fanouškům děkujeme, protože odvedli neuvěřitelnou práci," řekl Hamza.

Dav fanoušků představuje i problémy. Areálem se dá stěží procházet a největší komplikací jsou fronty na občerstvení a toalety. "To nelze vymyslet, to bychom museli mít na každých deset lidí jeden stánek a to nejde. Pokud ale někdo narazil na nějaký problém, tak se mu chci omluvit," uvedl Hamza.

Čeští fanoušci předvedli i nefér fandění

Fanoušci převážně fandili všem biatlonistům. Jen při střelbě vedoucí ženy Světového poháru Němky Laury Dahlmeierové oslavovali její chyby, což se v biatlonu nedělá. Koukalová proto v rozhovoru pro Radiožurnál vyzývala lidi, aby od toho upustili, protože je to neúcta k soupeřům.

"Já bych to nerozpitvával, to jsou zkrátka fanoušci. Myslím, že se z toho dělá větší věda, než to bylo. To je můj názor. Tak si zapískali, na fotbale pískají furt," řekl Hamza. "Samozřejmě, u biatlonu to není moc typické, ale jak chcete vykládat 35 tisícům lidí, co mají dělat. Nemyslím si, že by to bylo nějak dramatické."

O organizaci čtyřdenního programu Světového poháru se v Novém Městě na Moravě staralo 1200 až 1500 lidí. "Chci všem poděkovat. Největší odměnou pro ně jsou plné tribuny, protože by bylo smutné to dělat pro prázdné tribuny," řekl Hamza.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Hokejovou extraligu by měla od nové sezony opět řídit APK místo svazu

Řízení hokejové extraligy by měla od příští sezony převzít od hokejového svazu po deseti letech zpátky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby to odsouhlasily na dnešní valné hromadě

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) řídí soutěž od června 2012. Na pozici ředitele extraligy nastoupil tehdy bývalý obránce Josef Řezníček a ve funkci působí dodnes. APK LH chce převzít moc nad domácí nejvyšší soutěží už delší dobu a nyní k tomu směřuje.

"Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH," uvedla asociace v tiskové zprávě.

před 51 minutami

Organizovaný gang cizinců vykrádal dodávky, přišel si tím na téměř 1,3 milionu

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili ze zločinu krádeže šest cizinců, kteří několik měsíců po celé zemi vykrádali dodávková vozidla. Tři z obviněných jsou ve vazbě. Organizovaná skupina se zaměřovala na vykrádání zásobovacích dodávek, kde byl předpoklad, že řidič bude mít v kabině tržbu. Obvinění muži od konce srpna do poloviny ledna vykradli nejméně 22 vozidel, první z nich na Náchodsku. Způsobili škodu téměř za 1,3 milionu korun, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské policie v Hradci Králové Iva Kormošová. Podle policie šlo o velmi sofistikovanou majetkovou trestnou činnost.

"Cizinci si vytipovávali dodávky, které sledovali a čekali na vhodnou příležitost k vniknutí do kabiny. Vyčkávali, až řidič opustí z nějakého důvodu auto," uvedla Kormošová.

Buď měli pachatelé štěstí, že řidič nechal dveře otevřené, nebo rozbili boční okénko. "V některých případech u vozidla nenápadně propíchli pneumatiku, auto sledovali až do okamžiku, kdy řidič musel zastavit. Když měnil pneumatiky, vnikli mu do kabiny," uvedla Kormošová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy