Biatlonová sezona začala rakouskou suverénní jízdou ve štafetách dvojic, Češi dojeli desátí

Sport Sport
26. 11. 2017 14:54
Přesná rychlopalba rakouských biatlonistů v nedělních štafetách dvojic odstartovala novou sezonu Světového poháru. Stříbro berou Němci, o překvapení se postaral bronzový Kazachstán. Michal Šlesingr s Jessicou Jislovou vyjeli desáté místo.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Michal Šlesingr a Jessica Jislová zahájili v Östersundu sezonu Světového poháru v biatlonu desátým místem ve sprintu dvojic. Na vítězný rakouský pár Simon Eder, Lisa Theresa Hauserová ztratili téměř dvě minuty, na trati se Češi zdrželi kvůli deseti dobíjením. Rakušané měli jen dvě opravy.

"V těchto závodech bychom si představovali být výše, super výsledek je do šestého místa, kvalitní pak osmé. Dobíjení bylo strašně moc, stálo nás to sekundy a znamenalo propad výsledkama dolů," zhodnotil pro Českou televizi trenér mužské reprezentace Michael Málek.

Šlesingr i Jislová si prožili v této disciplíně premiéru. "A byla velice náročná. Tušil jsem, že to bude mazec, ale byl ještě větší. Úplně jiné, než jezdíme, hrozný kvapík. Mezi střelbami je to hrozně krátké, o to větší je pak zatížení při střelbě," řekl zkušený Šlesingr, jenž dnes vstoupil už do 16. sezony.

Za Rakouskem skončili druzí Němci Vanessa Hinzová a Erik Lesser, třetí byli nečekaně kazašští biatlonisté Galina Višněvská a Maxim Braun. Bez medaile skončili favorizovaní Martin Fourcade a Marie Dorinová Habertová z Francie. I oni dobíjeli desetkrát.

Program v Östersundu bude pokračovat od 17:10 smíšenou štafetou, české barvy bez zraněné Gabriely Koukalové budou hájit Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

Smíšená štafeta dvojic: 1. Hauserová, Eder (Rak.) 36:17,0 (0+2), 2. Hinzová, Lesser (Něm.) -16,5 (0+9), 3. Višněvská, Braun (Kaz.) -32,7 (0+5), 4. Dorinová Habertová, M. Fourcade (Fr) -33,7 (0+10), 5. Perssonová, Samuelsson (Švéd.) -34,3 (0+9), 6. Vita Semerenková, Pidručnyj (Ukr.) -34,9 (0+10), …10. Jislová, Šlesingr (ČR) -1:52,2 (0+10).

 

Právě se děje

před 52 minutami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy