Biatlonová senzace. Pidručnyj sebral zlato Böovi, favorit selhal při poslední střelbě

Sport ČTK Sport, ČTK
10. 3. 2019 17:59
Mistrem světa ve stíhacím závodu biatlonistů na 12,5 km se nečekaně stal Ukrajinec Dmytro Pidručnyj, jenž využil výpadku vítěze sprintu Johannese Thingnese Böa na poslední střelbě. Čeští reprezentanti si oproti pátečnímu závodu v Östersundu polepšili - Tomáš Krupčík se posunul na osmnáctou pozici, Michal Krčmář na pětadvacátou.
Ukrajinec Dmytro Pidručnyj slaví na MS biatlonistů ve švédském Östersundu senzační zlato ve stíhacím závodě
Ukrajinec Dmytro Pidručnyj slaví na MS biatlonistů ve švédském Östersundu senzační zlato ve stíhacím závodě | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletý Pidručnyj si dojel pro životní výsledek po čtvrté pozici ve sprintu, což bylo jeho vyrovnané nejlepší umístění v kariéře. Dlouho se zdálo, že stejně jako ostatní ve startovním poli bojuje maximálně o stříbro za suverénním Böem, norský suverén sezony však předvedl málo vídaný výpadek na čtvrté střelbě.

Lídr Světového poháru musel na tři trestná kola a naopak bezchybný Pidručnyj ho vystřídal v čele. Patnáctisekundovou ztrátu ze střelnice dokázal Bö stáhnout o necelou polovinu a do cíle dojel s odstupem 8,3 sekundy. Třetí místo ze sprintu zopakoval Francouz Quentin Fillon Maillet, jenž porazil o čtyři desetiny sekundy staršího z bratrů Böových Tarjeiho.

Oba Češi šli dnes na dvě trestná kola a výrazně si oproti pátku polepšili. Krupčík o dvanáct pozic, Krčmář dokonce o devatenáct.

Pětadvacetiletému Böovi i druhé místo stačilo, aby si s předstihem zajistil poprvé v kariéře trofej pro celkového vítěze Světového poháru. Na trůnu vystřídá Francouze Martina Fourcadea, který seriálu kraloval v předchozích sedmi letech.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy