SP v biatlonu • Hochfilzen • 12:00

Stíhací závod žen

Hezké poledne, vítejte u online přenosu ze stíhacího závodu biatlonistek v rámci Světového poháru z rakouského Hochfilzenu. Závod začíná ve 12:00.

V rakouském Hochfilzenu nás čekají poslední dva závody. Přesně v poledne se představí ženy ve stíhacím závodě, od 14:15 pak muži ve štafetě. My se však budeme nejdříve věnovat závodu biatlonistek. Ty čeká vůbec první stíhačka v této sezoně na 10 kilometrů. Střílet budou čtyřikrát, dvakrát vleže, dvakrát vestoje. Na trať vyjedou na základě výsledku pátečního sprintu. Ten ovládla Italka Dorothea Wiererová, obhájkyně velkého křišťálového glóbu.

60. Tamara Voroninová (RUS) +2:11

Mezi šedesátkou závodnic jsou i čtyři Češky. Z 35. místa vyrazí do závodu Markéta Davidová a o tři příčky před ní Eva Kristejn Puskarčíková. Skvělé 17. místo ze sprintu bude obhajovat Jessica Jislová. Nejlepší výchozí pozici však bude mít Lucie Charvátová, která v pátečním sprintu skončila senzačně šestá. Po čtyřech letech se tak podívala do top 10.

Česká biatlonistka využila výborné přípravy a formy, kterou pochytila už v létě. Cítila, že by se mohla sezóna povést a nyní ti konečně ukázala i ve Světovém poháru, za což byla moc ráda.

Průběžné pořadí Světového poháru:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 156 b.
2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) 113 b.
3. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 112 b.

22. Lucie Charvátová (CZE) 49 b.
24. Eva Kristejn Puskarčíková (CZE) 49 b.
39. Jessica Jislová (CZE) 24 b.

V Hochiflzenu je již téměř připraveno. Za pár minutek začne závod, ve kterém závodnice nejsou ve vůbec velkých rozestupech, proto se pořadí bude zřejmě hodně měnit.

Závod odstartoval, Dorothea Wiererová je na trati. Dá se očekávat tlak především od Norek Röiselandové a Eckhoffové ze sedmého a osmého místa.

V závodě už je i Lucie Charvátová.

Kaisa Mäkäräinenová s číslem 13 na trati, stejně jako Jessica Jislová se sedmnáctkou.

Wiererová má na prvním mezičase náskok na Tandrevoldovou už jen 4 vteřiny. Italka bude opět spoléhat na svou rychlou palbu.

Lucie Charvátová se stále drží na šestém místě. Jessica Jislová je 16.

Wiererová hned 2x minula a musí na dvě trestná kola.

Tandrevoldová zastřílela čistě a vede.

Lucie Charvátová musí na 2 trestná kola.

Druhá je o 8 vteřin za Tandrevoldovou Hanna Öbergová, třetí se ztrátou 16 vteřin Ekchoffová.

Jessica Jislová zastřílela bezchybně.

Posun čeká nejspíš i Evu Kristejn Puskarčíkovou i Markétu Davidovou, obě zastřílely čistě.

Jessica Jislová je šestnáctá, Eva Puskarčíková devatenáctá a Markéta Davidová devětadvacátá.

Všechny čtyři Češky jsou mezi 16. a 27. místem.

Tandrevoldová stále vede, zhruba 5-6 vteřin za ní jede ale trio Öbergová, Eckhoffová a Paulína Fialková.

Druhá položka vleže je tady.

Hanna Öbergová střílela rychle, ale jednou chybovala.

Eckhoffová s Tandrevoldovou stířlely čistě a pojedou spolu v čele, chybovala i Fialková.

Wiererová opět chybovala, netypický závod na střelnici pro jindy spolehlivou střelkyni.

Markéta Davidová jako jediná z českých závodnic pokračuje bez jediné chyby. Ostatní Češky na druhé položce chybovaly.

Eva Puskarčíková je 22., Lucie Charvátová je 23.

Francouzka Justine Braisazová poskočila z 25. místa na třetí místo, o které teď bojuje s Öbergovou. Tato dvojice je ale 22 vteřin za vedoucím norským duem Eckhoffová - Tandrevoldová.

Markéta Davidová je zatím sedmnáctá, poskočila už tak o 18 míst.

Norský souboj na střelnici zvládla lépe Eckhoffová, která nechybovala. Tandrevoldová jednou minula, stejně jako Hanna Öbergová a Justine Braisazová.

Tandrevoldová ztrácí na Eckhoffovou 24 vteřin, třetí je Paulína Fialková, čtvrtá Öbergová.

Eva Puskarčíková zastřílela čistě, zatímco Markéta Davidová chybovala.

Puskarčíková je po třetí střelbě na skvělém 11. místě.

Jessica Jislová tentokrát čistá. Jede 31. Lucie Charvátová těsně před ní 29. Markéta Davidová byla po střelecké položce 19.

Tiril Eckhoffová jede výborně a pokud na poslední položce nebude chybovat, tak si dojede pro vítězství. Na pronásledovatelky má náskok skoro už 30 vteřin. I 1 chyba by ji mohla stačit.

Mezi druhým a pátým místem je rozestup vteřiny, o stupně bude bojovat čtveřice Tandrevoldová, Fialková, Öbergová a Braisazová.

Eva Puskarčíková už je desátá, Markéta Davidová sedmnáctá.

Tiril Eckhoffová je na poslední položce a může střílet v klidu.

Tiril Eckhoffová odmítá jakékoliv komplikace, počtvrté připsala nulu a dojede si pro výhru.

Švédka Hanna Öbergová střílela rychle a čistě, je druhá s velkým náskok 11 vteřin na Tandrevoldovou.

Eva Kristejn Puskarčíková pokračuje dál výborně, nechybovala a je sedmá!

Markéta Davidová naproti tomu 2x chybovala.

Jessica Jislová zastřílela čistě 4. položku.

Eckhffová je stále suverénně první, stejně jasně si jede pro stříbro Švédka Öbergová i se 2 chybami.

800 metrů před cílem je česká závodnice Eva Kristejn Puskarčíková stále sedmá.

Tiril Eckhoffová poskočila z osmého místa na to první a suverénně ovládla dnešní stíhačku především díky parádní střelbě.

Na druhém místě dojela Švédka Hanna Öbergová, třetí je další Norka Tandrevoldová.

Čtvrtá je Francouzka Braisazová, která poskočila o 21 míst, pátá je Slovenka Fialková.

Eva Kristej Puskarčíková skončila na skvělém 8. místě, poskočila tak o 24 míst.

Markéta Davidová skončila 24., Lucie Charvátová s Jessicou Jislovou doběhly na 30. a 31. místě.

Eva Kristejn Puskarčíková předvedla skvělý výkon, jen jednou chybovala a doběhla na osmém místě. Ostatní české závodnice chybovaly a doběhly v třetí desítce nebo na přelomu třetí a čtvrté desítky. Závod opanovala Norka Tiril Eckhoffová, ta ani jednou neminula a z osmého místa poskočila na to první. Druhá doběhla Švédka Öbergová a třetí další Norka Tandrevoldová.

Z tohoto závodu je to ode mě vše, nezapomeňte však, že ve 14:15 nás čeká ještě mužský štafetový závod.