Biatlonisté útočili na bronz, Štvrtecký ale naděje pohřbil. Střelba zradila i ženy

Aktualizováno 11. 1. 2020 16:22
Štafeta biatlonistů Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký a Tomáš Krupčík skončila na Světovém poháru v Oberhofu osmá, i když se ještě v polovině trati držela na třetím místě.
Jakub Štvrtecký.
Jakub Štvrtecký. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ještě hůř dopadly Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková, které doběhly s velkým odstupem desáté. Oba závody vyhrály norské týmy.

Mužskou štafetu vytáhl Krčmář na druhém úseku na medailové příčky, ale naději na dobrý výsledek "odstřelil" na stojce Štvrtecký, který musel na tři trestná kola. Finišman Krupčík, jenž na poslední chvíli nahradil Ondřeje Moravce, už osmé místo vylepšit nedokázal.

Střelecky se nedařilo ani českým biatlonistkám, které musely absolvovat rovněž tři trestná kola. Jislová jako jediná na prvním úseku nedobíjela, ale běžela pomalu a předávala desátá. Charvátová jela po stojce trestné kolo a klesla na 15. místo. Davidové se vedlo ještě hůře a po střelbě vstoje musela dokonce na dvě trestná kola.

Puskarčíková tak vyrážela na trať s tříminutovým odstupem za čelem závodu. Stejně jako Jislová mířila přesně a české kvarteto vytáhla alespoň na konec první desítky. Za vítěznými Norkami ale biatlonistky zaostaly o více než tři a půl minuty. Norky vyhrály počtvrté za sebou, druhé bylo Švédsko a třetí Francie.

Ještě delší sérii drží v SP Norové, kteří triumfovali pošesté v řadě. O vítězství je nepřipravily ani absence bratrů Böeových, ani trestné kolo finišmana Vetleho Sjaastada Christiansena po poslední střelbě. Ten se v závěru vrátil před francouzskou štafetu, třetí doběhli Němci.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - štafeta 4×6 km: 1. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Röiselandová, Eckhoffová) 1:14:11,6 (0 tr. kol + 11 dobíjení), 2. Švédsko (E. Öbergová, Perssonová, Brorssonová, H. Öbergová) -21,1 (0+10), 3. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) -33,1 (0+12), 4. Německo -1:10,4 (1+11), 5. Švýcarsko -1:24,5 (1+9), 6. Ukrajina -1:35,9 (1+7), …10. ČR (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) -3:38,6 (3+10).

Muži - štafeta 4×7,5 km: 1. Norsko (Birkeland, Bjöntegaard, Dale, Christiansen) 1:19:32,3 (2 tr. okruhy + 8 dobíjení), 2. Francie (Jacquelin, M. Fourcade, Desthieux, Fillon Maillet) -4,4 (2+6), 3. Německo (Horn, Kühn, Peiffer, Doll) -48,2 (2+14), 4. Rusko -1:09,0 (0+9), 5. Bělorusko -1:54,0 (1+12), 6. Slovinsko 2:43,7 (0+14), …8. ČR (Šlesingr, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -3:07,6 (3+14).