Biatlonistka Gössnerová a slalomář Neureuther čekají dítě

ČTK ČTK
10. 4. 2017 11:16
"Počátek všeho je maličký. Hrozně moc se těšíme," napsal Neureuther k fotografii, na níž klečí před svou přítelkyní a dává jí pusu na bříško
Felix Neureuther
Felix Neureuther | Foto: Reuters

Oslo - Německý sportovní pár Miriam Gössnerová a Felix Neureuther budou mít dítě. Někdejší mistryně světa v biatlonu a jeden z nejlepších světových slalomářů Felix Neureuther oznámili radostnou novinu v neděli na sociálních sítích. O termínu narození potomka se nezmínili.

"Počátek všeho je maličký. Hrozně moc se těšíme," napsal Neureuther k fotografii, na níž klečí před svou přítelkyní a dává jí pusu na bříško. Oba jsou momentálně na dovolené v Norsku, jinak mají dům v Garmisch-Partenkirchenu.

Šestadvacetiletá biatlonistka a o sedm let starší lyžař tvoří pár čtvrtým rokem.

"Der Ursprung aller Dinge ist klein"!! We are more than happy❤️

Příspěvek sdílený Miri Gössner (@miriamgoessner),

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy