reklama
 
 

Biatlonisté už dřou v Pokljuce, marodi jsou zpět. Jen návrat největší hvězdy je stále nejistý

11. 10. 2017 7:01
Do začátku olympijských her chybí čtyři měsíce a čeští biatlonisté se pilně připravují na start sezony. Momentálně jsou ve Slovinsku.

Praha/Pokljuka - Největší česká biatlonová hvězda stále chybí v týmu a její návrat do přípravy před olympijskou sezonou zůstává více než nejistý. Gabriela Koukalová laboruje s nepříjemnými potížemi v oblasti lýtek, zatímco zbytek reprezentačního týmu už tvrdě dře na soustředění v oblíbené slovinské Pokljuce.

"Doléhá to na ni, na její okolí i na nás jako realizační tým," prozradil před odjezdem do tradiční biatlonové destinace šéftrenér Ondřej Rybář.

Koukalová trpí svalovými problémy a nikdo z týmu v této chvíli netuší, do kdy bude absence sedmadvacetileté šampionky trvat. "Z pohledu času máme její stav pod kontrolou. Ovšem pohybujeme se na hraně a to mě vůbec netěší," přiznal kouč s tím, že zdravotní problém se negativně promítá také do tradičně křehké psychiky vítězky Světového poháru z roku 2016.

Kamarádi a kolegové z reprezentačního týmu si mezitím užívají Pokljuku. "Je tady o nás vždy dobře postaráno," potvrdil na oficiálním webu Českého svazu biatlonu Rybář.

Ostatní marodi už jsou zpět. Do přípravy se vrátili Ondřej Moravec, Adam Václavík i Eva Puskarčíková. S drobným zpožděním dorazí na severozápad Slovinska Veronika Vítková a v loňské sezoně ještě úspěšný junior Milan Žemlička.

Lucie Charvátová na soustředění v Pokljuce

A biatlonisté zatím z Pokljuky posílají jen samé nadšené ohlasy. "Pro mě je to speciální místo. Před dvěma lety jsem tady poprvé nahlédla do první desítky ve Světovém poháru. Loni jsem tady dosáhla na první placku. A těším se, že tady bude i víc sluníčka než u nás v Čechách," svěřila se Puskarčíková.

Spokojení jsou i čeští muži. "Pokljuku mám rád, je to prostě příjemné místo a druhý domov. Všechny místní i personál hotelu dobře známe a oni nás. Líbí se mi taky, že je tady vše po kupě," prohlásil Michal Šlesingr.

"Díky přírodě je to krásné místo samo o sobě. Areál nám navíc nabízí ideální podmínky. Hotel je přímo u stadionu, vedle střelnice a kolečkové dráhy. Jsem zvědavý i na návrat ke staré práci - nekonečným výjezdům na kolečkových lyžích od Bledu až nahoru," přiblížil jednu část přípravy Michal Krčmář.

Ondřej Moravec má poněkud rozporuplné pocity. "Vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem strávil skoro celé léto doma, takže změnu vítám. Potřebuji pevný režim. Na druhou stranu odloučení od malé Rózy je pro mě teď takové zvláštní. Hodně jsme si na sebe zvykli," přiznal trojnásobný olympijský medailista.

Lucie Charvátová si Slovinska hodně oblíbila. "Letos jsem byla na dovolené nedaleko, na Triglavu. A vrátila jsem se naprosto nadšená. Věřím, že to bude platit i o soustředění," zadoufala česká biatlonistka.

Vzpomínky na Pokljuku přitom nemá jako jedna z mála pouze pozitivní. "Byla jsem tu na svém vůbec prvním soustředění s reprezentací. Vybavuje se mi zima, déšť, sníh. Fascinovala mě ale zkratka do postele. Hotel je přímo u trati," smála se Charvátová.

Češi se do Pokljuky, na tradiční předsezonní přípravu, vrátili po roční pauze. "Loni jsme v tomto období trénovali v Hochfilzenu, který pak hostil mistrovství světa. Jižní Korea je ale poněkud z ruky," připomněl Ondřej Rybář místo konání vrcholu nadcházející sezony, olympijských her v Pchjongjangu. Do jejich začátku chybí už jen čtyři měsíce.

autor: Aleš Vávra | 11. 10. 2017 7:01

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama