Biatlonisté Davidová a Krčmář dojeli v exhibici šestí

28. 12. 2020 19:27
Čeští biatlonisté Markéta Davidová a Michal Krčmář skončili šestí v tradiční povánoční exhibici smíšených dvojic a oproti loňsku si o dvě místa polepšili.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

World Team Challenge, která se kvůli koronaviru přesunula z fotbalového stadionu Schalke v Gelsenkirchenu do Ruhpoldingu a konala se bez diváků, vyhráli Rusové Jevgenije Pavlovová a Matvej Jelisejev.

Po úvodním závodu s hromadným startem figurovali Češi na sedmém místě. Vedl ruský pár, který i ve sněžení dobře střílel, před Němci Franziskou Preussovou a Simonem Schemppem a stejné pořadí bylo v čele i po stíhačce. Davidová s Krčmářem se o místo posunuli a do cíle dorazili minutu a čtyřicet vteřin po nejlepší dvojici. V letošním klání nestartovali silní Norové či Francouzi.

Nejúspěšnějším Čechem exhibice je Ondřej Moravec, který byl druhý v roce 2015 s Gabrielou Koukalovou a v roce 2017 s Evou Kristejn Puskarčíkovou.

Světový pohár bude pokračovat v novém roce v německém Oberhofu, kde se bude závodit od 8. do 10. ledna a poté od 13. do 17. ledna.