Krčmář se po onemocnění koronavirem vrátil stříbrem na mistrovství Evropy

ČTK ČTK
30. 1. 2021 13:59
Biatlonista Michal Krčmář získal stříbro ve stíhacím závodě na mistrovství Evropy ve středisku Duszniki-Zdrój, kam odjel, aby se po onemocnění covidem vrátil do závodního rytmu. V testu před mistrovstvím světa chyboval jen jednou a posunul se z osmého místa po sprintu na druhé. Za vítězným Arťomem Prymou z Ukrajiny zaostal o 6,6 sekundy.
Michal Krčmář.
Michal Krčmář. | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

"Po pátečním sprintu jsem byl docela unavený, ale večer jsem se šel projít a hodně mi to pomohlo. Uvolnil jsem se, dobře se vyspal a na únavu zapomněl. Mám v sobě dva kvalitní závody, které ukázaly, že tělo je na tom po nemoci dobře a pomohly tak i mé mysli. Vím, jak si stojím," řekl Krčmář svazovému webu.

Stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu na evropském šampionátu závodil poprvé od roku 2014. Pak tuto akci na úrovni IBU Cupu vynechával, protože byl stálým členem elitního českého týmu pro Světový pohár.

Teď se mu ME hodilo jako zkouška, nakolik se zotavil po koronaviru. Třicetiletý český biatlonista dlouho střílel bezchybně a na závěrečnou položku přijel ve vedoucí skupině. Udělal tam jednu chybu, ale terče míjeli i ostatní a Krčmář odjížděl v čele společně s Prymou. V závěrečném kole se ukázalo, že ještě není v optimální běžecké formě, a nedokázal zareagovat na Prymův nástup ve stoupání. Druhou pozici uhájil s náskokem zhruba šesti sekund před třetím Haavardem Gutuböem Bogetveitem z Norska.

"V danou chvíli jsem na víc neměl. Arťom mi jednoduše ujel na výkonnost. Teď mám před sebou ještě nějakých 12 dnů, aby se tělo vrátilo k bývalé formě," řekl. Mistrovství světa v Pokljuce začne 10. února.

Vedle Krčmáře si body do IBU Cupu připsali i sedmadvacátý Mikuláš Karlík a sedmatřicátý Milan Žemlička. Na body nedosáhli sedmačtyřicátý Tomáš Krupčík ani jediná česká zástupkyně v ženském závodě Tereza Voborníková, která obsadila 34. místo.

V neděli mistrovství Evropy na polské straně Orlických hor uzavřou smíšená štafeta a závod smíšených dvojic, které už by měly být bez Krčmáře. Ten před startem šampionátu avizoval, že absolvovat tři závody za sebou by po prodělané nemoci nebylo vhodné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy