České trápení na střelnici. Vítková i Puskarčíková nezvládly stíhačku, opět vyhrála Herrmannová

3. 12. 2017 15:30
Němka Denise Herrmannová po pátečním sprintu ovládla na Světovém poháru biatlonistek ve švédském Östersundu i stíhací závod. Navzdory dvěma nepřesnostem na střelnici nechala za sebou bezchybnou Francouzku Justine Braisazovou, třetí skončila Norka Marte Olsbuová. Veronika Vítková se kvůli pěti chybám na střelnici propadla z osmé příčky po sprintu až na 20. místo. Eva Puskarčíková čtyřikrát minula a skončila na 45. příčce.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Veroniku Vítkovou o šanci na lepší umístění ve stíhačce SP v Östersundu připravily tři chyby při druhé položce vleže. Propadla se kvůli tomu na průběžnou 33. příčku. Vestoje pak chybovala jen jednou a díky solidnímu běhu se posunula na konec druhé desítky. V pořadí SP aktuální česká jednička klesla z osmého místa na desáté.

Vítková po úvodní ležce, při které jednou chybovala, dostala informaci, že si má upravit mířidla doleva. Při příjezdu na střelnici vyhodnotila, že je vítr stejný jako při první zastávce, takže si "cvakla", ale úspěch to nepřineslo. "Asi to nechtělo cvakat, možná že v první položce byla chyba v poloze," přemítala Vítková v rozhovoru pro Českou televizi.

Cítila se poměrně dobře na trati, v běhu měla šestnáctý čas. "Hlavně musím pochválit servisní tým, protože jsem měla hodně dobré lyže a ve sjezdu jsem hodně vydělávala," doplnila osmadvacetiletá Češka.

Puskarčíková na body nedosáhla, do poloviny páté desítky pořadí se propadla z 32. místa po sprintu.

Osmadvacetiletá Herrmannová, která získala v běhu na lyžích olympijský bronz s německou štafetou v Soči 2014 a poté přešla k biatlonu, měla po sprintu náskok 15,2 sekundy před Braisazovou. Díky čistým střeleckým položkám vleže ho navýšila na více než dvacet sekund, ale pak si na úvodní položce vestoje situaci zkomplikovala. Kvůli dvěma chybám se propadla za Francouzku se ztrátou jedenáct sekund.

Před závěrečnou položkou se šestadvacetiletá Němka na Braisazovou prakticky dotáhla, vyčistila všechny terče a hned při odjezdu ze stadionu Francouzce utekla. Nakonec vyhrála o téměř 26 sekund.

Dalším závodem biatlonistek bude v pátek sprint v rakouském Hochfilzenu.