Voborníková byla ve stíhačce sedmá, Davidovou na MS zradila střelba

12. 2. 2023 14:04
Tereza Voborníková ve stíhacím závodě na biatlonovém MS obsadila životní sedmé místo, Markéta Davidová byla s pěti chybami ve střelbě šestnáctá. Vyhrála Francouzka Julia Simonová, pro kterou je to první medaile na vrcholné světové akci.
Tereza Voborníková
Tereza Voborníková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Lucie Charvátová měla jen o jednu chybu více než Davidová a obsadila 41. pozici.

Voborníková si v neděli polepšila o jedenáct příček a připsala si životní výsledek. O dvě poskočila už před startem, protože pátá a šestnáctá žena sprintu Lisa Vittozziová a Elvira Öbergová kvůli nemoci nenastoupily.

Pak udělala po jedné chybě na každé položce vleže a pohybovala se na hraně druhé a třetí desítky, jenže střelbu vestoje v mlhavém Oberhofu zvládla výborně a nakonec se radovala z umístění v první desítce. Davidová doplatila na to, že tentokrát neměla ani jednu čistou položku, a nenavázala na šesté místo ze sprintu.

Vedoucí žena Světového poháru Simonová útočila z desáté příčky po sprintu. O svém triumfu rozhodla na závěrečné položce, kde za sebe odsunula vítězku sprintu Denise Herrmannovou-Wickovou z Německa. Třetí skončila Norka Marte Olsbuová-Röiselandová.

Českým biatlonistům se ve stíhacím závodě na mistrovství světa nedařila střelba, nejlepší z nich Michal Krčmář skončil po čtyřech trestných kolech devatenáctý. Stejně jako ve sprintu zvítězil král aktuální sezony Nor Johannes Thingnes Bö.

Mistrovství světa v biatlonu v Oberhofu (Německo) - stíhací závody:

Ženy (10 km): 1. Simonová (Fr.) 32:00,8 (1 trest. okruh), 2. Herrmannová-Wicková (Něm.) -27,0 (4), 3. Olsbuová Röiselandová -37,7 (3), 4. Tandrevoldová (obě Nor.) -1:00,3 (3), 5. Schneiderová (Něm.) -1:08,3 (4), 6. Jeanmonnotová (Fr.) -1:08,7 (1), 7. Voborníková -1:12,9 (2),…16. Davidová -1:59,9 (5), 41. Charvátová (všechny ČR) -4:36,4 (6).

Muži (12,5 km): 1. J.T. Bö 33:34,5 (0 trest. okruhů), 2. Laegreid (oba Nor.) -1:11,2 (0), 3. Samuelsson (Švéd.) -1:54,1 (2), 4. T. Bö -1:57,3 (4), 5. Christiansen (oba Nor.) -2:14,7 (2), 6. Hühn (Něm.) -2:27,1 (3), …19. Krčmář -3:57,5 (4), 22. Štvrtecký -4:07,2 (4), 31. Mikyska -4:53,6 (3), 51. Václavík (všichni ČR) -7:06,9 (11).