Taková prasárna, všem jsem to zkazila, kritizovala se nešťastná biatlonistka Davidová

2. 12. 2018 16:40
Smíšené závody, kterými dnes ve slovinské Pokljuce začal Světový pohár biatlonistů, se českým reprezentantům příliš nevydařily. Lépe si vedli Eva Puskarčíková s Michalem Šlesingrem, kteří skončili v závodě dvojic desátí. Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Markéta Davidová, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář byla kvůli špatné střelbě až čtrnáctá.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Závody vyhráli Norové Thekla Brun-Lieová a Lars Helge Birkeland a francouzské kvarteto Anais Bescondová, Justine Braisazová, Martin Fourcade a Simon Desthieux.

V mixu dvojic čeští reprezentanti stříleli ve srovnání s konkurenty o něco pomaleji, ale po šesti položkách měli na kontě jen tři dobíjení a atakovali šestou příčku, která je českým maximem v této disciplíně. Výkon Gabriely Koukalové a Ondřeje Moravce z března 2017 ale nezopakovali.

Šlesingr na svém druhém úseku při střelbě vleže třikrát minul, a i když úspěšně dobil, propadl se na desáté místo s velkým odstupem na závodníky před sebou. "Ty rány byly na Michala daleko. Řekl bych, že se chtěl dotáhnout na ty kluky vepředu, chtěl to trochu zrychlit a to se mu nevyplatilo," řekl v České televizi trenér mužů Zdeněk Vítek. Na vítězné Nory české duo ztratilo minutu a půl.

Smíšenou štafetu solidně rozběhla Vítková, která dobíjela jen jednou vestoje. Jen v závěrečném běžeckém kole na nejlepší ztratila, protože jí scházely síly z rychlého druhého okruhu. "Tam jsem toho měla opravdu dost a byla jsem ráda, že jsem se vůbec dostala do cíle," řekla.

Davidové předala jako devátá se ztrátou necelé půlminuty na vedoucí Finsko. Davidová ale selhala na střelnici, po každé z položek musela na jedno trestné kolo a česká štafeta se propadla na 13. místo s bezmála tříminutovým mankem na čelo.

"Strašně mě to mrzí. Prostě už se v tom cítím dobře a pak tam dám takovou prasárnu. Ani nevím, jak bych se nazvala, strašně mě mrzí, že jsem jim to tak pokazila," hlesla nejmladší členka českého týmu.

Krupčík i Krčmář třikrát dobíjeli a pozici české štafety nevylepšili. Finišman Krčmář se po nepříliš vydařené položce vestoje propadl na 14. místo za Slováky, které už v závěrečném kole nepředstihl.

Pokračují tak nezdary českých biatlonistů ve smíšené štafetě, která před několika lety byla silnou disciplínou české reprezentace. V minulé sezoně se Češi v SP neprosadili do první desítky, na ZOH byli osmí.

Světový pohár v Pokljuce bude pokračovat ve středu vytrvalostním závodem mužů.

Úvodní závody SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Smíšená štafeta dvojic:

1. Brunová-Lieová, Birkenland (Nor.) 38:26,7 (0 trest. okruhů + 4 dobíjení), 2. Hauserová, Eder (Rak.) -8,5 (0+5), 3. Merkušynová, Tyščenko (Ukr.) -20,7 (0+1), …10. Puskarčíková, Šlesingr (ČR) -1:32,8 (0+7).