Taková prasárna, všem jsem to zkazila, kritizovala se nešťastná biatlonistka Davidová

ČTK ČTK
2. 12. 2018 16:40
Smíšené závody, kterými dnes ve slovinské Pokljuce začal Světový pohár biatlonistů, se českým reprezentantům příliš nevydařily. Lépe si vedli Eva Puskarčíková s Michalem Šlesingrem, kteří skončili v závodě dvojic desátí. Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Markéta Davidová, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář byla kvůli špatné střelbě až čtrnáctá.
Markéta Davidová
Markéta Davidová | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Závody vyhráli Norové Thekla Brun-Lieová a Lars Helge Birkeland a francouzské kvarteto Anais Bescondová, Justine Braisazová, Martin Fourcade a Simon Desthieux.

V mixu dvojic čeští reprezentanti stříleli ve srovnání s konkurenty o něco pomaleji, ale po šesti položkách měli na kontě jen tři dobíjení a atakovali šestou příčku, která je českým maximem v této disciplíně. Výkon Gabriely Koukalové a Ondřeje Moravce z března 2017 ale nezopakovali.

Šlesingr na svém druhém úseku při střelbě vleže třikrát minul, a i když úspěšně dobil, propadl se na desáté místo s velkým odstupem na závodníky před sebou. "Ty rány byly na Michala daleko. Řekl bych, že se chtěl dotáhnout na ty kluky vepředu, chtěl to trochu zrychlit a to se mu nevyplatilo," řekl v České televizi trenér mužů Zdeněk Vítek. Na vítězné Nory české duo ztratilo minutu a půl.

Smíšenou štafetu solidně rozběhla Vítková, která dobíjela jen jednou vestoje. Jen v závěrečném běžeckém kole na nejlepší ztratila, protože jí scházely síly z rychlého druhého okruhu. "Tam jsem toho měla opravdu dost a byla jsem ráda, že jsem se vůbec dostala do cíle," řekla.

Davidové předala jako devátá se ztrátou necelé půlminuty na vedoucí Finsko. Davidová ale selhala na střelnici, po každé z položek musela na jedno trestné kolo a česká štafeta se propadla na 13. místo s bezmála tříminutovým mankem na čelo.

"Strašně mě to mrzí. Prostě už se v tom cítím dobře a pak tam dám takovou prasárnu. Ani nevím, jak bych se nazvala, strašně mě mrzí, že jsem jim to tak pokazila," hlesla nejmladší členka českého týmu.

Krupčík i Krčmář třikrát dobíjeli a pozici české štafety nevylepšili. Finišman Krčmář se po nepříliš vydařené položce vestoje propadl na 14. místo za Slováky, které už v závěrečném kole nepředstihl.

Pokračují tak nezdary českých biatlonistů ve smíšené štafetě, která před několika lety byla silnou disciplínou české reprezentace. V minulé sezoně se Češi v SP neprosadili do první desítky, na ZOH byli osmí.

Světový pohár v Pokljuce bude pokračovat ve středu vytrvalostním závodem mužů.

Úvodní závody SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Smíšená štafeta dvojic:

1. Brunová-Lieová, Birkenland (Nor.) 38:26,7 (0 trest. okruhů + 4 dobíjení), 2. Hauserová, Eder (Rak.) -8,5 (0+5), 3. Merkušynová, Tyščenko (Ukr.) -20,7 (0+1), …10. Puskarčíková, Šlesingr (ČR) -1:32,8 (0+7).

Smíšená štafeta:

1. Francie (Bescondová, Braisazová, M. Fourcade, Desthieux) 1:10:02,8 (0+5), 2. Švýcarsko (E. Gasparinová, Häckiová, Weger, Finello) -38,7 (0+9), 3. Itálie (Vittozziová, Wiererová, Windisch, Hofer) -52,1 (1+8), 4. Rusko -1:17,3 (0+6), 5. Finsko -1:30,9 (1+11), 6. Norsko -1:51,1 (0+7), …14. Česko (Vítková, Davidová, Krupčík, Krčmář) -3:41,7 (2+13).

 

Právě se děje

před 41 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy