Rozpačitý domácí začátek. Čeští biatlonisté ve sprintu zaostali za špičkou

20. 12. 2018 18:48
První závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě českým biatlonistům nevyšel, žádný z nich se ve sprintu na 10 km nevešel do první desítky konečného pořadí.
Michal Krčmář ve sprintu SP v Novém Městě na Moravě 2018.
Michal Krčmář ve sprintu SP v Novém Městě na Moravě 2018. | Foto: Milan Kammermayer

Nejlepším z domácích závodníků byl Michal Krčmář na 20. místě, o tři příčky za ním skončil Ondřej Moravec.

Z Čechů se do sobotního stíhacího závodu dostal ještě 48. Jakub Štvrtecký. Neuspěl 86. Adam Václavík, kvůli zranění v Novém Městě nestartuje Michal Šlesingr.

Pro další triumf v této sezoně si doběhl lídr seriálu Johannes Thingnes Bö z Norska. Ten prokázal i před zaplněnou Vysočina Arenou skvělou formu na závěr kalendářního roku, na střelnici ani jednou neminul, a když k tomu přidal i vynikající běh, nebylo o jeho prvenství pochyb. Naopak závod se nepovedl obhájci celkového vítězství v SP Martinu Fourcadeovi z Francie, který obsadil se čtyřmi trestnými koly nebodované 43. místo.

Český prapor držel na Vysočině Krčmář. Na střelnici sice minul hned první ránu, ale dalších devět našlo cíl. "Minela mě nerozhodila, ale nemělo smysl něco řešit. Nevím, kam mi to uteklo," řekl Krčmář. "Na lyžích to nebylo špatný, ale i tam mi něco k ideálu chybělo," doplnil sebekriticky.

Podobně jako v celé sezoně byl českou dvojkou Moravec. Na Krčmáře ztratil necelé tři sekundy, i on chyboval pouze jednou, což znamenalo umístění ve třetí desítce.

Velmi příznivě se vyvíjela novoměstská premiéra benjamínka Štvrteckého. Den před dvacátými narozeninami běžel výborně, střelbu vleže zvládl bez chyby, ale ve stojce pak dvakrát minul. "Ta druhá chybná rána byla hodně mimo," všiml si reprezentační trenér Zdeněk Vítek. V konečném pořadí zaostal Štvrtecký jen o tři sekundy za slavným Fourcadem.

Václavíka pět střeleckých chyb odsunulo mimo šedesátku biatlonistů, kteří si zajistili účast v sobotním stíhacím závodě.