reklama
 
 

Češi i přes selhání Soukupa zahájili Světový pohár v Ruhpoldingu pátým místem

11. 1. 2017
Štafetou mužů odstartoval Světový pohár biatlonistů v Ruhpoldingu. Z vítězství se radovali díky famóznímu finiši Svendsena Norové, druzí skončili na střelnici suverénní Rusové, třetí Němci. Češi doběhli do cíle pátí se ztrátou 32 sekund. Po trestném kole, které na druhém úseku musel absolvovat Jaroslav Soukup, se přitom nacházeli až na patnácté pozici Celkem Češi na střelnici vyrobili devět chyb.

Ruhpolding - Štafeta biatlonistů ve složení Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Michal Krčmář obsadila páté místo na Světovém poháru v Ruhpoldingu. O šanci na medaili přišli Češi na druhém úseku poté, co Soukup musel na trestné kolo. Dohromady potřebovali devět náhradních nábojů a pátou příčkou zopakovali výsledek z prosincové štafety v Pokljuce. Vítězství dnes vybojovali Norové.

Na druhé místě skončili Rusové, třebaže závod jasně vedli. Na posledním úseku ale Antonu Babikovovi došly síly a Emil Hegle Svendsen ho ve finiši předjel. Zlato slavil s Olem Einarem Björndalenem, Vetlem Sjastadem Christiansenem a Henrikem L'Abee-Lundem. Třetí skončili domácí Němci i s jedním trestným kolem. Před český tým se dostali ještě Ukrajinci.

"S pátým místem jsme spokojení, ale je tam jedno velké ale," hodnotil v rozhovoru pro Českou televizi trenér Michael Málek. "Jarda Soukup musel na jedno trestné kolo, což je trochu zklamání, protože dostal důvěru před Adamem Václavíkem, který má výkyvy ve střelbě. Ale bohužel zkušený Soukup nepředvedl dobrý výkon. Je to škoda," doplnil kouč.

Českou štafetu poprvé po deseti letech rozjížděl Moravec. Hned první ránu minul, ale jedno dobíjení ho nestálo velkou ztrátou a rychle ji dohnal. "Stojka" se mu podařila, v rychlém tempu trefil všechny terče a jel v kontaktu s čelem, kde se osamostatnila šestičlenná skupina.

Za vedoucími Italy přebíral Soukup jako druhý, jenže po "ležce" musel na trestné kolo a klesl na 15. místo. Po jednom dobíjení při druhé střelbě už ztrácel více než minutu. Šlesingrovi předával na 14. pozici.

Na střelnici už přijel Šlesingr dvanáctý se ztrátou 57 sekund a přes dvě dobíjení se posouval pořadím vzhůru. Ve stoje pak předvedl druhou nejrychlejší položku a dál stahoval. Na vedoucí Rusy ztrácel minutu, na stupně vítězů 26 vteřin. Svůj úsek nakonec Šlesingr dokončil ve druhém nejrychlejším běžeckém čase.

Krčmář odstartoval jako sedmý ve čtyřčlenné skupině, ale při střelbě vleže ho zdrželo jedno dobíjení. Na medaili v tu chvíli ztrácel půl minuty. K poslední položce přijel jako čtvrtý, jenže znovu opravoval a o jednu pozici ještě klesl. Až na devátém místě dojela štafeta Francie, která minulý závod v Pokljuce vyhrála.

Ve čtvrtek je v Ruhpoldingu na programu štafeta žen, start je naplánován na 14:30.

autor: Sport | 11. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama