Vítková ve sprintu v Östersundu přesně střílela, vybojovala osmé místo

1. 12. 2017 18:59
Veronika Vítková v závodě Světového poháru ve Švédsku přidala k solidnímu běhu všech deset trefených střeleckých terčů.
Veronika Vítková ve sprintu v Östersundu.
Veronika Vítková ve sprintu v Östersundu. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund - Bezchybná střelba byla základem osmého místa Veroniky Vítkové v pátečním sprintu biatlonistek v rámci Světového poháru ve švédském Östersundu. Místo v nedělním stíhacím závodě si zajistila dál už jen Eva Puskarčíková, která s jednou chybou obsadila 32. pozici.

Dalším českým závodnicím se už tolik nedařilo. Lea Johanidesová skončila na 67. příčce, Lucie Charvátová byla 72. a Jessice Jislové patřila až 91. příčka.

Pro vítězství si doběhla bývalá běžkyně na lyžích Denise Herrmannová z Německa, na niž Vítková ztratila 32,5 vteřiny.

Vítková vyrazila na trať s číslem jedna a ukázala přesnou mušku, i když střílela pomaleji. "Střílela jsem na jistotu, chtěla jsem se vyhnout trestnému kolu," řekla Vítková České televizi. S poslední ranou vestoje chvilku váhala, ale trefila střed. "Jsem spokojená, celkově nulových položek za kariéru moc nemám," uvedla.

V běhu měla Vítková sedmnáctý čas v konkurenci 104 závodnic. "Tím, že jsem startovala první, tak jsem neměla porovnání. Od druhého kola jsem jela za Evčou (Puskarčíkovou), ale jinak na trati nikdo nebyl," řekla.

Puskarčíková udělala jedinou chybu první ranou vestoje. "Nevím, kam letěla, ale mrzí. Hodně se nuluje, podmínky jsou ideální a škoda, že jsem to nevyužila," řekla sedmá žena ze středečního vytrvalostního závodu, v kterém střílela přesně. Tentokrát zaostala i běžecky. "Ještě to jde docela ztěžka, nebyla jsem úplně freš," řekla.

Herrmannová, která získala v běhu na lyžích olympijský bronz s německou štafetou v Soči 2014 a poté přešla k biatlonu, udělala na střelnici jednu chybu, ale měla nejrychlejší čas na trati. Druhá skončila Francouzka Justine Braisazová a třetí byla stejně jako ve vytrvalostním závodu Ukrajinka Julija Džimová.

Na startu chyběly nejlepší dvě ženy minulého ročníku SP. Kvůli problémům s lýtky je zatím nejasné, kdy vstoupí do sezony česká hvězda Gabriela Koukalová. Úřadující vítězka seriálu Němka Laura Dahlmeierová je nachlazená.

V sobotu je na programu sprint mužů a v neděli úvodní díl Světového poháru olympijské sezony zakončí stíhací závody.