"Tento způsob závodů zdá se mi poněkud nešťastným." Začala biatlonová show bez diváků

"Tento způsob závodů zdá se mi poněkud nešťastným." Začala biatlonová show bez diváků
...který se kvůli riziku šíření koronaviru koná bez diváků.
Přitom hned v prvním závodě mohli čeští fanoušci slavit. Markéta Davidová skončila třetí.
S jednou chybou při střelbě vleže nestačila jen na vítěznou Němku Denise Herrmannovou...
...a druhou Anais Bescondovou z Francie, které shodně sestřelily všech deset terčů.
Foto: Luboš Vácha
Reuters Sport Luboš Vácha, Reuters, (C) Český biatlon, Petr Slavík, Sport
5. 3. 2020 20:19
Prohlédněte si fotografie ze sprintu žen, jímž odstartoval Světový pohár biatlonu v Novém Městě na Moravě. Kvůli obavám z šíření koronaviru jsou tribuny ve Vysočina Areně prázdné. Fanoušci se objevili pouze u plotu areálu.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy